V prostorih nekdanje Mure uspešno zagnali proizvodnjo in sešili prvi kos oblačila
Podjetje LELOteks, ki je proizvodni partner blagovne znamke Lelosi, je sporočilo, da so kot prve izdelali bermuda hlače.

Novembra lani smo na vestnik.si razkrili, da se bo v industrijskem kompleksu na Plesah v Murski Soboti, kjer si je nekoč kruh služilo več kot 2000 Pomurcev in Pomurk, začela pisati nova zgodba. V stečaju Mure in njenih naslednic je do večjega dela nepremičnega premoženja prišlo celjsko podjetje Inpos, ki je v lasti družine Pfajfar. Pfajfarjevi si lastijo med drugim tudi nepremičnine, v katerih je bil nekoč obrat Ženski plašči. Ravno tam je začela nastajati nova tekstilna zgodba, ki na neki način obuja duha Mure. Skoraj 2000 kvadratnih metrov površine je namreč v dolgoročen najem od Inposa vzela družba, ki stoji za blagovno znamko Lelosi. Gre za kamniško družbo Uvecto v lasti Mateja Slapnika, ki že pet let razveseljuje ljubitelje udobja, predvsem pa ženske s pajkicami za vse priložnosti.

Začetek proizvodnje
Iz podjetja LELOteks, ki je proizvodni partner blagovne znamke Lelosi, so danes sporočili, da so uspešno zagnali proizvodnjo v novih prostorih. Poudarili so, da gre za pomemben strateški korak matičnega podjetja Uvecto, ki s tem utrjuje svojo zavezanost domačemu razvoju in zmanjševanju odvisnosti od tujih dobaviteljev.
V uvodnih dneh delovanja so izdelali bermuda hlače. "Čeprav je proizvodnja trenutno še v uvajalni fazi, v kateri poteka intenzivno usposabljanje zaposlenih, prilagajanje na nove materiale, procese in tehnologije, je uspešno zašit prvi izdelek pomemben mejnik na poti k polni operativnosti in izjemni strateški preusmeritvi dela proizvodnje iz tujine v Slovenijo." Dodali so, da ta odločitev izhaja iz želje po večji neodvisnosti, višjem nadzoru nad kakovostjo in večji prilagodljivosti trgu. Hkrati pa pomeni tudi pomemben prispevek k lokalnemu okolju: oživljanje tekstilne dediščine Prekmurja, ustvarjanje novih delovnih mest in vlaganje v znanje, ki je v tej regiji vedno imelo posebno vrednost.
Postopna širitev
"Zagon proizvodnje v Sloveniji za nas ni zgolj poslovna odločitev, temveč izraz zavezanosti domačemu razvoju, kakovosti in trajnostnemu poslovanju. Verjamemo v znanje, ki je tukaj prisotno, in želimo ustvariti okolje, kjer bo tekstilna proizvodnja spet vir ponosa," je poudaril Matej Slapnik.

LELOteks načrtuje, da se bo obseg proizvodnje v prihodnjih mesecih postopoma širil, s posebnim poudarkom na izdelavi tehnično zahtevnejših kosov iz kolekcije Lelosi. To so izdelki, ki zahtevajo visoko stopnjo natančnosti, prilagodljivost ter prefinjene ročne spretnosti – prav tista znanja, po katerih je bila prekmurska tekstilna tradicija nekoč znana daleč naokoli, so še izpostavili.

Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
