Ptuj: Javni poziv za Kurentovanje 2021 - 2023 vzbudil pomisleke članov sveta
Čeprav je skupni cilj vseh, ki so pripravljali in usklajevali besedilo javnega poziva za izvedbo Kurentovanja za naslednja tri leta, enak, in sicer najti poštenega prijavitelja z dobrimi nameni, se je takoj po objavi zapletlo. Glede na vse dosedanje izkušnje se namreč želi vodstvo Zavoda za turizem Ptuj zavarovati z vsemi možnimi varovalkami. Te pa so si očitno direktorica Tanja Srečkovič Bolšec in nekateri člani sveta tolmačili različno.

Kurentovanje je projekt, ki je letos obeležil 60 let obstoja, pa se vendar nenehno spreminja. Zadnja leta smo priča nenehnemu iskanju najprimernejšega modela, ki bi povezal javni in komercialni del. Nekaj časa je oboje potekalo pod okriljem občine, zadnja leta pa je organizacijo javnega dela prevzel Zavod za turizem Ptuj, komercialnega pa zunanji izvajalci. To pa še ne pomeni, da dogodek prepuščajo izključno trgu. Še vedno je zavod tisti, ki pripravi razpis in izbere najprimernejšega prijavitelja. Doslej niso imeli srečne roke z iskanjem dolgoročnega partnerja, vsako leto so se dogovori izjalovili, organizacija komercialnega dela pa je povečini pustila grenak priokus. Tudi letošnji izbrani ponudnik, podjetje Songevents, ni v celoti poplačal vseh obveznosti. Z Zavodom za turizem so se sicer dogovorili za obročno odplačevanje, a to bojda ni edina neporavnana obveznost do občinskih zavodov: dolžni so tudi podjetju Javne službe Ptuj.
Bodo pomisleki članov sveta upoštevani?
27. julija je Zavod za turizem Ptuj objavil javni poziv za Kurentovanje 2021, 2022 in 2023. O objavi je direktorica zavoda člane sveta obvestila po elektronski pošti, čemur je po naših informacijah sledila burna razprava. Nekateri člani naj bi celo zahtevali umik poziva, saj da so bili dogovorjeni, da se pred objavo pregleda čistopis besedila.
Pomisleke je imel tudi član sveta Andrej Vindiš, ki meni, da je prav, da se pri morebitnih težavah zavarujejo in uveljavljajo vse varovalke, ki so jih uporabili prvo leto: bančna garancija, osebna menica, plačilo v 8 dneh po podpisu pogodbe: „Dve stvari pa nista bili napisani, kot smo bili dogovorjeni. Prva je, da je javni poziv objavljen za leto 2021 z možnostjo podaljšanja za dve leti pri predpostavki, da so plačane vse obveznosti do zavoda in vseh zavodov in ustanov v Ptuju. Tako bi moralo pisati. Druga pa, da se za vsako leto po podpisu pogodbe oz. aneksa plača franšiznina v dogovorjenem znesku v osmih dneh. Drugače se mi zdi razpis dokaj v redu, saj bo omogočal prijaviteljem kar dolgoročno planiranje. Seveda, če imajo poštene namene, ne pa kot do sedaj, da je vedno nekdo izvisel z neplačilom – ali Zavod za turizem ali drugi javni zavodi. Niso se plačevale smeti, voda, elektrika, kar pa je najbolj žalostno, niso bili poplačani ljudje, ki so delali in se trudili v karnevalski dvorani.“
Pomisleke okrog vsebine razpisa je izrazil tudi Aleš Ivančič in predlagal daljši prijavni rok. Ta se izteče 17. avgusta, sam pa je predlagal, da se zaradi dopustov in možnosti prijave boljšega koncepta podaljša za nekaj tednov. Merilo oziroma dodatne točke bi morale po njegovem biti namenjene prijaviteljem iz lokalnega okolja.
A dajanje prednosti kateremukoli ponudniku, ne glede na to, kje je sedež podjetja, bi bilo po mnenju Srečkovič Bolščeve nedopustno.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se