Ptuj, Grajena, Nova vas: Namesto pločnika jarek, na avtobus kar na cesti, ...
Ne mine niti ena seja Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu mestne občine (MO) Ptuj, na kateri ne bi govorili o dveh najbolj ali pa zelo nevarnih cestah, po katerih šoloobvezna mladina pešači do avtobusnega postajališča. To sta glavni državni cesti skozi Grajeno in Novo vas pri Ptuju.

Ob cestah ni pločnikov, ponekod (zlasti ob grajenski cesti) niti ne zadostne širine bankine, po kateri bi otroci lahko vsaj koliko toliko varno prišli do postajališča, kjer vstopajo na šolski avtobus. Oba odseka cest sodita v šolski okoliš OŠ Ljudski vrt. Ravnateljica Tatjana Vaupotič Zemljič je že leta glasna s svojimi opozorili, a žal se prometnovarnostna situacija ob obeh cestah v zadnjem desetletju ni izboljšala. Zaradi gostote prometa morda celo še poslabšala. Obe cesti sta vpadnici v mesto Ptuj in prometno obremenjeni. Ker sta zelo nevarni (ne samo za otroke, temveč tudi za odrasle) in ker ob njiju ni pločnikov, raje starši za prevoz otrok v šolo poskrbijo sami. Nekateri imajo srečo, da niso v službah vezani na fiksni delovni čas, pri drugih pomagajo tudi dedki in babice. Nekako so se primorani znajti in kombinirati obveznosti, zato da otroci pridejo varno v šolo in domov.
Starši si službo organizirajo tako, da so lahko še taksisti
Cesta med Vurberkom in Grajeno je ovinkasta, nepregledna, vozniki ne upoštevajo predpisanih hitrosti vožnje, veliko je prehitevanja. Zato si starši ne znajo predstavljati, kako bi otroci ob cesti na ozki bankini, za katero je že takoj obcestni jarek, čakali šolski avtobus. „Otroci ne morejo na avtobus, ker je cesta zelo prometna. Če bi Kaja šla na avtobus, bi morala nevarno glavno cesto tudi prečkati. Sicer pa ob cesti ni niti bankine, kaj šele pločnik ali avtobusno postajališče. Našo prvošolko v šolo vozimo. Enako bo ostalo tudi v prihodnje. Vsi starši tukaj v okolici otroke v šolo vozijo sami, ker je cesta preveč nevarna. Če bi bila ob cesti urejena površina za pešce (pločnik), bi otroci lahko šli na avtobus in bi bilo za nas starše lažje. Službo in obveznosti smo si primorani organizirati tako, da lahko otroke vmes varno pospremimo oziroma zapeljemo v šolo,“ je poudarila Danica Kelc, mamica prvošolke Kaje Preložnik.
Tudi Slovenjegoriško bi zapirali …
Čakajoč na prevoz otroci v šoli po deset ur
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se