Podravje: Ljudje potrebujejo besede tolažbe, iščejo zaščitno opremo, panike ni nikjer
Sorazmerno s številom obolelih za koronavirusom rastejo tudi potrebe po zaščitni opremi. Ker mask, razkužil in ostalega ni dovolj za vse, je koordinacija na lokalnem nivoju predana regijskim štabom; na našem območju je to štab Civilne zaščite Spodnje Podravje. Informacije o tem, kako se s kriznimi razmerami v času epidemije koronavirusa spopadajo v spodnjepodravskih občinah, kaj ljudje najbolj iščejo, s kakšnimi vprašanji in prošnjami se obračajo na lokalne štabe CZ, pa tudi na župane, prikazujemo v članku.

Ptuj: Največ klicev, kje kupiti maske in razkužila
Janez Merc, poveljnik ptujske CZ, pravi, da imajo v teh dneh veliko klicev. Ljudje najbolj prosijo za trenutno najbolj zaželeno robo, maske in razkužila: »Ta teden smo prejeli ponudbo podjetja, ki jih ima na zalogi. Seveda so pa cene druga stvar. 10 komadov mask stane 24 evrov, razkužilo 18 evrov. Mi občanom, če tako želijo, posredujemo kontakt podjetja (Sloshop), od njih pa je odvisno, ali potem ta zaščitna sredstva kupijo ali ne.« Na občini poteka tudi koordinacija s prostovoljci. Na seznamu imajo trenutno 23 posameznikov, ki so pripravljeni pomagati, sodelujejo pa tudi zaposleni na občinski upravi. Oboji v prvi vrsti pomagajo starostnikom, se zanje odpravijo po nakupih, v lekarno …
Hajdina: Ljudje najbolj potrebujejo tolažilne besede
Po podatkih, ki jih je zbral Zvonko Glažar, poveljnik CZ Hajdina, bi dnevno potrebovali okrog 700 mask. Gre za javne zavode, prostovoljce, delavce na Rdečem križu in v Karitasu, pa tudi za nekaj gasilcev. V okviru občinske CZ je organizirana tudi psihološka pomoč občanom. Doslej imajo kar nekaj takšnih primerov. »Pokazalo se je, da ljudje bolj kot maske potrebujejo tolažilne besede,« ugotavlja Glažar. Tudi hajdinski prostovoljci pomagajo starejšim, štiri trenutno oskrbujejo z vsem potrebnim.
Trnovska vas: Pripravljeni na zaostritev razmer
Po besedah župana Alojza Benka so v Trnovski vasi pripravljeni na izredne razmere, ki vladajo v državi. »Sestali smo se s štabom CZ in Rdečim križem, da spremljajo stanje v občini in pomagajo, če bo pomagati treba. Gasilce smo za zdaj izločili iz teh aktivnosti, vključili jih bomo, če bo potreba, zdravnika imamo, opreme seveda tako kot drugod primanjkuje. Ljudje se ukrepov kar držijo in ne potrebujejo pomoči, ima pa Rdeči križ pripravljenih nekaj štirinajstdnevnih paketov, za vsak primer, če bi se razmere zaostrile.«
Sveti Andraž: Pomoč za zdaj ni potrebna
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se