Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Čas branja 1 min.

Na kegljišča so se vrnili večni mladeniči in mladenke


AK
3. 5. 2025, 05.44
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

V toplih dneh so ob igriščih zaživela tudi priljubljena ruska kegljišča. V mestni občini Ptuj je eno bolj obiskanih v samem središču mesta, ob Domu krajanov Jožeta Potrča na Potrčevi cesti, kjer dvakrat tedensko trenirajo in se družijo kegljači in kegljačice iz Društva upokojencev Ptuj. Večne mladenke in mladeniče smo zmotili še pred njihovim treningom, ki običajno poteka uro ali dve oziroma dokler ne dobijo zmagovalca ali zmagovalke.

AK_trening ženske.JPG
AK
Kegljanje upokojencev

Treningov v kegljanju s kroglo na vrvici, kot so poudarili, da se pravilno imenuje njihova rekreacija, se tedensko na lepo urejenem le nekaj let starem kegljišču udeležuje večina izmed 17 še vedno zelo aktivnih starostnikov in starostnic, katerih povprečna starost je blizu 80 let. Z lahkoto, obilico smeha in nalezljive dobre volje se že več let ukvarjajo z eno vedno bolj priljubljenih rekreacij starejših pri nas.

Kegljače vodi Stanko Krajnc, kegljačice Alenka Arbeiter

Ptujske kegljače vodi Stanko Krajnc, ki je povedal, da se druženj in kegljanja na kegljišču, v katero je bilo vloženega veliko lastnega prostovoljnega dela, redno ob torkih in petkih udeležujejo skoraj vsi. „Razen, če komu ponagaja EMŠO,“ se je pošalil. S kegljanjem se jih ukvarja sedem, vsi pa tekmujejo tudi v ligi Petovia, v kateri se kegljači merijo že več kot 15 let, je dodal Krajnc. Kegljačice v sekciji ptujskega društva upokojencev vodi Alenka Arbeiter. Redno se jih tovrstne rekreacije udeležuje približno deset, torej nekaj več kot moških. “Ženske smo bolj pridne in bolj resne,“ je povedala Arbeiterjeva, prepričana, da je kegljanje v zrelih letih dobro, tako za druženje kot razgibavanje. Žal pa nekateri, ko vidijo, da morajo keglje tudi pobirati, to obliko rekreacije zaradi bolečin v križu hitro opustijo, je dodala Arbeiterjeva.

Najstarejši ptujski kegljač je 89-letni Janez Čuček

Več v Štajerskem tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.