Nesreča med smuko počiva: kaj kaže statistika s smučišč na Štajerskem
Smučišča so te dni zaradi šolskih počitnic še nekoliko bolj polna, kot bi bila sicer. Večje število smučarjev in drugih, ki se podijo snežnih strminah, navadno pomeni tudi večjo možnost za nesreče.

Zadnja huda nesreča se je med sankanjem zgodila včeraj na enem izmed smučišč na območju Maribora. Nesreča ni počivala niti prejšnji teden. Na Kopah je minuli ponedeljek petletna deklica zdrsnila s sedežnice in se ob padcu s petih metrov višine huje poškodovala. Isti dan je na smučišču Ribnica na Pohorju deček izgubil nadzor nad smučmi in padel. Čeprav je uporabljal vso zaščitno opremo, so bile poškodbe tako hude, da so ga morali prepeljati v mariborski klinični center.
Več nesreč se je prejšnji teden zgodilo tudi na gorenjskih smučiščih. Na območju Bohinja sta v četrtek denimo trčila smučarja, ki so ju z reševalnim vozilom odpeljali v zdravstveno ustanovo. O trku so petek poročali tudi s Krvavca, kjer so v soboto z vojaškim helikopterjem nato reševali tujega smučarja, ki je zapeljal v varovalno ograjo in jo prebil, ob tem pa si poškodoval nogo.
Je nesreč na slovenskih smučiščih to sezono več kot v preteklih letih?
Pri Večeru so pri upravljalcih smučišč na Štajerskem preverili, koliko nesreč so zabeležili v dosedanjem poteku smučarske sezone. V Marpromu, ki upravlja smučišča na Mariborskem in Ruškem Pohorju, so za omenjeni časnik pojasnili, da je število nesreč primerljivo s tistimi v prejšnjih sezonah. Se je pa do sedaj poškodovalo že več smučarjev kot lani.
Kakšna je statistika nesreč na Kopah in Rogli ter kateri so najpogostejši vzorki za nezgode, preberite v Večeru.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se