Strelsko tekmovanje v počastitev 9. maja, dneva zmage, ter venec za padle
Združenje borcev za vrednote NOB Novo mesto je organiziralo tradicionalno strelsko tekmovanje v streljanju z zračno puško.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Tekmovanje je potekalo v počastitev 81. obletnice konca druge svetovne vojne oziroma 9. maja - dneva zmage. S svojimi ekipami so sodelovale domoljubne, veteranske in invalidske organizacije Dolenjske, Bele krajine in Posavja, in sicer: Društvo vojnih invalidov Dolenjske, Bele krajine in Posavja, Območno združenje slovenskih častnikov Novo mesto, Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo, Policijsko veteransko društvo "SEVER" Dolenjska in Bela krajina, Združenje borcev za vrednote NOB Mokronog - Trebelno in ekipa ZB za vrednote NOB Novo mesto (organizator).
Ekipa Spominske novomeške partizanske čete je svojo odsotnost opravičila.
Rezultati
Peto tekmovanje, ki ga je organiziralo ZB za vrednote NOB Novo mesto, je potekalo na strelišču strelskega društva Gorjanci v Novem mestu. Prvo mesto je s 515 točkami osvojila ekipa Območnega združenja slovenskih častnikov Novo mesto, druga je bila ekipa Območnega združenja zveze veteranov vojne za Slovenijo s 500 točkami, tretje mesto pa je s 498 točkami osvojilo ZB za vrednote NOB Novo mesto.
Ekipo ZB za vrednote NOB Novo mesto so sestavljali strelci Janez Erpe, Milan Rus in Drago Celič.
Na četrto mesto so se uvrstili strelci Policijsko veteranskega društva "SEVER" Dolenjska in Bela krajina s 485 točkami, na peto mesto Društvo vojnih invalidov Dolenjske, Bele krajine in Posavja s 455 točkami in na šesto mesto Združenje borcev za vrednote NOB Mokronog - Trebelno s 372 točkami.
Najuspešnejši posameznik je bil Srečko Hudoklin s 176 točkami, drugo mesto je zasedel Anton Fortuna s 174 točkami, oba iz OZSČ Novo mesto, in tretje mesto Dušan Piškurič s 174 točkami iz OZVVS. Odlično so tekmovali tudi strelci ZB za vrednote NOB Novo mesto, in sicer je Milan Rus zasedel četrto mesto s 174 točkami, Janez Erpe osmo mesto s 164 točkami in Drago Celič dvanajsto mesto s 160 točkami.
Strelsko tekmovanje je s pozdravnim govorom odprl predsednik ZB za vrednote NOB Novo mesto Dušan Černe.
Položili venec
Po končanem tekmovanju je ekipa strelcev ZB za vrednote NOB Novo mesto, v prisotnosti ostalih udeležencev tekmovanja, položila spominski venec v avli pri knjižnici Mirana Jarca, kjer so napisana imena padlih borcev in aktivistov NOB v letih 1941 – 1945. Z organizacijo tekmovanja in polaganjem venca se ohranja spomin na zmago nad nacizmom in fašizmom ter izkaže spoštovanje do vseh, ki so dali svoja življenja v boju proti okupatorju in njegovim sodelavcem, so sporočili organizatorji.
V sejni sobi, na naslovu ZB za vrednote NOB Novo mesto, je sledila podelitev pokalov in medalj trem najboljšim ekipam ter strelcem in prijetno druženje ob prigrizku ter pijači.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.