V Šmihelu pri Žužemberku prenovljena podružnična šola
V Šmihelu so včeraj v okviru praznovanja praznika občine Žužemberk slovesno odprli prenovljeno podružnično šolo, ki je pomembna pridobitev za učence, učitelje in sam kraj.

Podružnična šola Šmihel, ki sodi po okrilje matične Osnovne šole Žužemberk, se ponaša z bogato zgodovino in vse od slovesnega odprtja enorazredne šole 17. novembra 1886 pa do danes je, kot je v nagovoru zbranim dejala ravnateljica Mija Penca Vehovec, šola duša in srce kraja.
V šolskem letu 2024/25 je bila deležna obsežne obnove. Šola je dobila nova okna in vrata, sodoben sistem prezračevanja in novo fasado. Za to je občina Žužemberk, ki se postopoma loteva tudi potrebnih obnov na ostalih šolah, odštela okoli 95.000 evrov.

Župan Jože Papež je v svojem nagovoru izpostavil predano in srčno delo učiteljic šole ter se jim za to zahvalil, prav tako še posebej občinskemu svetniku Rafaelu Vidmarju, ki prihaja iz Šmihela in zastopa šmihelsko faro. Pri šoli pa bodo po besedah župana postavili še novo ograjo, tako da bo res vse tako kot mora biti.
Podobno je menila tudi ravnateljica: »Prava lepota stavbe je tisto, kar se dogaja v njej – z vedoželjnimi učenci in s predanimi zaposlenimi. V preteklem letu smo izvedli vrsto dogodkov, ki so bogatili pouk in celotno skupnost, med drugim smo sodelovali na žegnanju v Šmihelu z razstavo in stojnico, na javni prireditvi ob dnevu samostojnosti, božiču in novem letu, v Hiši kulture in nature ter na šolskih prireditvah na matični šoli v Žužemberku.«

Novo pridobitev je blagoslovil dekan Dejan Pavlin. »Ta ni ne izboljšava, temveč tudi znak, da znamo v tej skupnosti prisluhniti potrebam naših otrok in njihovemu okolju. Z novo podobo šole ne ohranjamo le stavbe, temveč tudi upanje in predvsem pogled v prihodnost naših najmlajših,« je ob tem poudaril.
Letos šolo obiskovalo 20 učencev
Podružnično šolo Šmihel, ki jo vodi Marjeta Zore, je v šolskem letu 2024/2025 obiskovalo 20 učencev iz Šmihela, Klečeta, Dešeče in Drašče vasi, ki so bili razdeljeni v dva kombinirana oddelka.

»V kombinaciji 1. in 2. razred je 15 učencev poučevala Anja Rojc z drugo strokovno delavko Lidijo Lebar Tomšič, v kombinaciji 3. in 4. razred pa 5 učencev Marjeta Zore. Na šoli so poučevali tudi Nina Banovec, Tina Praznik, Žan Bricelj, Irena Piškur, Katja Kuhelj, Erika Mohorčič in Katja Hribar. Za manjša in večja popravila so poskrbeli hišniki Branko Gašperšič, Miha Zupančič in Janez Drab, za gospodinjska dela pa gospodinji Marjetka Meglen in Erika Pirc,« je nekaj podatkov navedla ravnateljica žužemberške šole.
V kulturnem programu ob odprtju šole pa so nastopili učenke Mija in Vita Struna Novak, Alja Pečjak, Lora Grajš, Nalin Gruden ter kitaristka Anarisa Barle z mentoricama Heleno Barle in Marjeto Zore ter harmonikar Vid Struna, slovesni dogodek pa je povezovala Sara Struna Novak.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se