Če vam je telefon po nesreči padel v vodo, se ne obirajte preveč, temveč čim hitreje ukrepajte in rešite telefon, dokler je še mogoče. Ohišje telefona je sestavljeno precej tesno, tako da bo voda počasi dotekala v notranjost. Nikar pa telefona ne prižigajte, potem ko ste ga rešili iz vode, če pa je prižgan, ga takoj izklopite. Voda povzroči kratek stik, kar lahko skuri tudi občutljiva vezja.
24 ur naj premočen telefon počiva v rižu, da se bo popolnoma osušil.
Brez panike
Čeprav si je vaš telefon privoščil plavalni maraton, ni nujno, da si je s tem privoščil tudi smrt. Verjemite, da še ni vse izgubljeno, in ga poskusite rešiti. Potem ko ste ga izklopili, odstranite še baterijo, SIM-kartico in spominsko kartico. Če ste imeli za povrh še to nesrečo, da vam je telefon padel v morje ali kozarec s pijačo, ga sperite z destilirano vodo. Ta ne bo povzročila dodatne škode v primerjavi z morsko vodo, ki zaradi kristalov soli pusti dolgotrajne posledice.
Riž, gel silica, čistilni alkohol
Če telefon pade v pijačo ali slano vodo, ga sperite z destilirano vodo.
Telefon nato dobro obrišite s suho krpo ali brisačo, lahko si pomagate tudi s sesalcem. Posamezno območje sesajte vsaj nekaj minut, da posrkate čim več vlage. Če imate možnost, ga postavite na sonce ali radiator, vendar pazite, da se ne pregreje preveč. Nato pa telefon, čim bolj razstavljen, za 24 ur zakopljite v surov riž ali škatlico z gelom silica, ki bo posrkal dodatno vlago. Če vam je telefon padel v slano vodo, vam svetujemo, da ga najprej namočite v čistilni alkohol. Ta ne škoduje vezju in se hitro suši, odstranil pa bo tudi solne kristalčke. Potem telefon osušite v rižu. Po enem dnevu v telefon ponovno vstavite baterijo in ostale dodatke ter ga poskusite vklopiti. Preverite tudi napajanje.