Na praznični dan ni nič pomembnejšega, kot je urejenost mize. Hrana je seveda na vrhu lestvice prioritet, a vendarle je pogrinjek tisti, ki da celotnemu obedu piko na i.
Nadgradnja viktorijanske klasike
Rdečo, zeleno in belo barvno shemo nadgradite z dekoracijo iz vej na sredini mize ali ob krožnikih in z drobnimi storži na namiznem prtu ali tekaču. Na vsak krožnik položite lično napisan jedilni list in miniaturno darilo, s katerim pokažete gostom, da vam resnično veliko pomenijo. Takšni pogrinjki so bili zelo priljubljeni v viktorijanskih časih, ko na mizi niso smele manjkati sveče in srebrn jedilni pribor.
Luksuzno zlato
Stavite na dramatičen luksuz, ki ga dosežete z dodatkom pozlačenih elementov. Krožniki z zlato obrobo ali pozlačeni podstavki za kozarce so dobra izbira. Zlati odtenki pričarajo eleganco, ki jo lahko dopolnite še s čajnimi svečkami, razporejenimi po sredini mize.
Rustikalni podeželski pogrinjek
V podeželskem slogu ni kompliciranja, krožniki so preprosti, beli, ravnih linij, brez gravur ali potiskov, ravno tako je zelo minimalističen jedilni pribor. Na mizi ne smejo manjkati dekorativni dodatki iz lesa, morda storži ali smrekova vejica, ki jo skupaj s prtičem zavežete s trakom in položite na krožnik. Preprosto, a zelo estetsko!
Stavite na glamur
Kombinirajte zlate odtenke in globoko moder žamet (ali druge tkanine) za najbolj glamurozni pogrinjek teh praznikov. Indigo barva ustvari odličen kontrast z zlatom, sploh če izberete rdeče zlato. V kozarce lahko položite majhne okrasne bunkice, ki poživijo pogrinjek.
Pravljični sijaj
Za »vintage« navdušence je primeren pogrinjek na leseni retro mizi brez prta in v kombinaciji s srebrnimi, kovinskimi dodatki. Krožniki so z drobnim vzorcem, na mizi pa ne manjka sestavljanka iz smrekovih vej, rdečih bunkic in storžev. Kot iz pravljice!