TikTok je tožbo proti zakonu vložil z utemeljitvijo, da nedopustno posega v ustavno pravico do izražanja, ki je zagotovljena s prvim amandmajem. TikTok, ki ima v Združenih državah Amerike 150 milijonov uporabnikov, je doslej doživljal sodne poraze in mu je ostala le še pritožba na vrhovno sodišče. To lahko uveljavljanje zakona začasno ustavi ali pa povsem razveljavi.
Predlog zakona o prepovedi TikToka zaradi domnevne nevarnosti, da je pod nadzorom kitajske vlade, je sprejela velika večina članov obeh strank v kongresu, predsednik Joe Biden pa je zakon podpisal.
Novoizvoljeni predsednik Donald Trump, ki bo položaj prevzel 20. januarja, je bil med prvimi, ki so pred leti govorili o prepovedi TikToka, kasneje pa si je premislil in je lani med kampanjo govoril, kako bo rešil podjetje. Po zmagi se še ni izjasnil, v ponedeljek pa se je na Floridi srečal z glavnim izvršnim direktorjem TikToka Shou Zi Chewom.
Uveljavljanje zakona o prepovedi – če ga vrhovno sodišče ne bo razveljavilo – bo v rokah prihodnjega Trumpovega pravosodnega ministrstva.