Torkovo tajno glasovanje o razrešitvi predsednice državnega zbora Urške Klakočar Zupančič, ki sta jo zahtevala SDS in NSi, je prineslo manjše presenečenje. Četudi o tem, ali bo ostala na položaju, ob 50 glasovih iz koalicije ni bilo nobenega dvoma, je predlog za razrešitev podprlo 33 poslancev, kar je več od števila poslank in poslancev SDS, NSi in nekdanjih poslancev stranke Janeza Janše, ki so bili takrat prisotni v dvorani,
Kje sta torej opozicijski stranki dobili najmanj en dodaten glas za razrešitev predsednice DZ? Ker je šlo za tajno glasovanje, tega uradno ni mogoče izvedeti. Več virov v državnem zboru pa je novinarjem portala necenzurirano.si zatrdilo, da ga je prispevala nepovezana poslanka Mojca Šetinc Pašek, ki pa je to včeraj odločno zanikala.
A le dan prej je med Šetinc Pašek in njeno nekdanjo stranko Gibanje Svoboda prišlo do spora, v katerega je bila vpletena tudi Klakočar Zupančič. Razlog? Predlog poslanskega zakona, ki bi odprl arhivske dokumente o trgovini z orožjem med letoma 1991 in 1994. Kaj se je torej dogajalo v zakulisju glasovanja o razrešitvi predsednice državnega zbora? In kako je to povezano z ostalimi dogajanji na domači politični šahovnici, predvsem na levi sredini?