Kronika

Mafijski umor v Ljubljani: kdo je osumljenemu v pripor dostavil mobitel?

L. T.
10. 2. 2025, 09.58
Posodobljeno: 10. 2. 2025, 11.19
Deli članek:

Kriminalisti bodo preiskovali, kdo je domnevnemu naročniku umora Satka Zovka v sobo pretihotapil mobilni telefon.

Facebook
Dino Muzaferović alias Cezar

V mariborskem priporu so včeraj v sobi, kjer je bil nameščen pripornik, bosanski državljan, 37-letni Dino Muzaferović, pravosodni policisti po podatkih Večera našli mobilni telefon.

Ta naj bi pripadal prav Muzaferoviću, osumljenemu, da je organiziral in naročil umor svojega rojaka, bosanskega Srba Satka Zovka, ki je bil likvidiran v Ljubljani v noči na 29. november lani.

Muzaferović, bolj znan kot Cezar, je bil skupaj še z dvema osumljenima aretiran v ljubljanskih Črnučah samo šest dni po Zovkovem umoru. Kdo je Cezarju v zapor pretihotapil mobilni telefon, bo stvar preiskave samega zapora in tudi kriminalistične policije, saj so v priporu mobilni telefon in internetne povezave strogo prepovedane. Takšen zaseg prepovedanega predmeta pomeni tudi kršitev hišnega reda pripora.

Prav tako za zdaj ni znano koliko časa naj bi Cezar imel mobilni telefon v sobi. Po naših podatkih pa naj bi z njim komuniciral iz pripora najmanj na dan aretacije njegovih domnevnih pajdašev v Sarajevu oziroma naslednji dan, ko so jih izpustili na svobodo. Cezarja naj bi zanimalo kaj so povedali bosanski policiji.

Slovenska policija namreč sumi, da so ti osumljeni tudi del kriminalne združbe Muzaferovića, ki naj bi načrtovala in izvršila umor Satka Zovka, s katerim je bil Muzaferović že dalj časa v sporu. Informacijo o zaseženem mobilnem telefonu Večer še preverja na uradu za izvrševanje kazenskih sankcij.

Sicer pa zoper Muzaferovića, albanskega državljana Rolanda Cretuja in slovenskega državljana Jaka Berganta, na ljubljanskem okrožnem sodišču poteka sodna preiskava zaradi umora Satka Zovka in trgovine z orožjem. Muzaferović je v mariborskem, Cretu v celjskem, Bergant pa v ljubljanskem priporu.