Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Zaposlitev / stran 148

1620629915_m24_druzina.jpeg

Prlekija: Z župani o mladih in njihovi prihodnosti

Mladinski center Ormož (MCO) je pripravil spletni dogodek, ki so ga poimenovali Na pijači z župani. Zaradi trenutnih epidemioloških razmer je pogovor potekal preko spleta. Gre za nadgradnjo srečanj, na katerih so v preteklosti gostili ormoškega župana Danijela Vrbnjaka, tokrat sta v pogovoru sodelovala še župana sosednjih občin Središče ob Dravi in Sveti Tomaž, Jurij Borko in Mirko Cvetko.

Štajerski Tednik
10. 5. 2021, 06.50
1620550990_cg_kps_razpis.jpg

Ptuj: Neizkoriščena pomoč zaradi strahu pred stigmo?

Čeprav se je socialna stiska številnih študentov v zadnjem času povečala, je očitno občutek sramu pred stigmo revščine še vedno močno prisoten. Na zadnji razpis Kluba ptujskih študentov (KPŠ) za dodelitev enkratne socialne pomoč so se prijavili le trije študentje. 400 evrov je tako ostalo neporabljenih.

Dženana Kmetec
9. 5. 2021, 09.02
delamaris fotka 2 .jpg

Raziskava: Premori med sestanki pomenijo manj stresa, boljšo vključenost

Premori med sestanki so pomembni za dobro počutje, ugotavlja raziskava ameriškega tehnološkega velikana Microsoft. Raziskovalci so pri udeležencih, ki so imeli med sestanki čas za premor, zabeležili manjše ravni in manj kopičenja stresa, obenem pa je bil začetek naslednjega sestanka za njih mnogo bolj prijazen in tekoč.

STA
8. 5. 2021, 08.40
Alenka Seršen Fras

Negativne posledice in učinki šolanja na daljavo

Težave otroka ali mladostnika se najpogosteje opazijo, ko se že manifestirajo v obliki učnih težav. Nižje ocene, izostajanje od pouka ali zmanjšanje interesa za šolo na splošno starše spodbudijo k reševanju težav. Nekateri starši poiščejo strokovno pomoč, ki jo na mariborskem koncu izvaja tudi Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše Maribor. Tu še posebno v zadnjem obdobju opažajo močne učinke šolanja na daljavo. O posledicah je spregovorila Alenka Seršen Fras, direktorica centra.

Karmen Grnjak / Štajerski tednik
7. 5. 2021, 18.00
1619862982_cg_vrtec_v_podjetju_1.jpg

Prvi vrtec za otroke zaposlenih v domu starostnikov v Lenartu

Starši se v času epidemije pogosteje soočajo z dilemo, kdo bo varoval njihove otroke, ko morata tako mati kot oče na delo. Šole in javni vrtci so namreč v zadnjem letu večkrat zaprli svoja vrata. Ob zadnjem zapiranju države so sicer nujno varstvo organizirali, vendar so ga lahko koristili samo zaposleni v zdravstvu, šolstvu, policiji in kritični infrastrukturi. V večini industrijskih podjetij je delo potekalo nemoteno, starši pa so bili prepuščeni sami sebi. Ena izmed možnih rešitev bi lahko bila tudi možnost varstva v prostorih podjetij. Slednje svojim zaposlenim že več let omogoča podjetje Lek, v katerem deluje enota javnega Vrtca Najdihojca.

Estera Korošec
3. 5. 2021, 21.55
LOGOPED, GOVOR, OTROK

V vrtcih in šolah pri otrocih opažajo vse več govorno-jezikovnih motenj

»Mobilke« OŠ dr. Ljudevita Pivka Ptuj so bile zaradi zaprtja šol primorane stik s številnimi otroki vzpostaviti prek ekrana. V normalnih razmerah ure dodatne strokovne pomoči izvajajo v 64 šolah in vrtcih Spodnjega Podravja, epidemija pa je tudi na tem področju že utečene zadeve postavila na glavo. Način dela so poskušale čim bolj prilagoditi otrokom, ki so v času izrednih razmer še toliko bolj potrebovali njihovo pomoč.

Estera Korošec / Štajerski tednik
30. 4. 2021, 20.16

© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.