
Karin Sabadin hvaležna poletju, kar je naplavilo
Čeprav je bilo delovno, je bilo prijetno!
Čeprav je bilo delovno, je bilo prijetno!
»Presenečenja se kar vrstijo«
Slobodan Simič, Sime za vse, ki ga poznajo, je človek na begu. Piranež, pravi Pirančan torej, je te dni, ko vse dre v Piran, začasno prebegnil v Ljubljano. Mir potrebujem, pravi. »Moral sem pobegniti iz Pirana, tam sem vpleten v toliko projektov, toliko vsebin, da me vsakih deset minut kdo zmoti, in ko gre za velike, pomembne stvari, preprosto moram zbežati.«
Berem v hrvaški reviji prispevek o tem, da so se nekatere igralke, pevke, pa tudi starlete odločile, da ne bodo več nosile modrčka.
Del oddaje Dobro jutro je že devet let, pozdravlja nas iz koprskega studia, zdaj pa nas s kolegico Karin Sabadin že drugo poletje zbuja še v Poletnem jutru – čeprav zase pravi, da je velika zaspanka. A Erter Pust je v prvi vrsti mama, poudari, zaradi družine je spremenila svoj bioritem, zato ji jutranja oddaja veliko bolj ustreza kot popoldansko ali večerno delo. Je tudi zaprisežena športnica, zadnja leta se je našla v plesu ob drogu – čeprav včasih zaradi predsodkov raje reče, da gre na uro pilatesa.
Oddajo Poletno jutro že drugič soustvarjajo tudi sodelavke in sodelavci iz regionalnega TV-programa Koper/Capodistria.
Na Martinčev trg je premiera romana Gorana Vojnovića "Jugoslavija, moja dežela" v mednarodni koprodukciji privabla tudi mnoge znane obraze.
V desnem atriju mestne hiše v Ljubljani je za ogled na voljo razstava projekta Mi smo kultura, ki je v zadnjih mesecih združil številne kulturne delavce.
Lorello in Maria so združile prav Melodije morja in sonca, bilo je leta 1999. Za Mariborčana je bila Primorka takrat »eksotična v vseh pogledih«, a sta se takoj ujela in ona je kriva, da se je malce sprostil ter vzljubil Portorož.
Novogoriška igralka po premieri predstave jerebika, štrudelj, ples pa še kaj v objemu dragega.
Čeprav so njegovi šansoni večinoma v primorskem narečju, jih posluša vsa Slovenija. Hudomušna besedila, ki pripovedujejo tako o radostih kot tegobah življenja preprostega človeka, navdušujejo staro in mlado. V podobni maniri so tudi njegove gledališče predstave, zato ga skoraj ni med nami, ki ne bi poznal Iztoka Mlakarja.
Tomaž Rauch je kot raziskovalec zvoka ljudskih glasbil in glasbenik večkrat prihajal v Prekmurje že pred letom 1994, tega leta pa se je odločil, da si bo nov dom ustvaril v Čikečki vasi.
Igralko iz Nove Gorice gledalci oddaje Pri Črnem Petru bolj poznate kot simpatično trgovko Brigito, je pa Ana v domačem gledališču pustila precejšen pečat.
Mlada in nadarjena igralka Anuša Kodelja hitro pove, da obožuje knjige. »Že kot otrok sem jih ‘požirala’ in jih skrivala v zvezke, češ da se učim,« nagajivo priznava junakinja nanizanke Najini mostovi. Z leti se je njena strast do branja samo še poglobila.
V prestolnici so v ponedeljek začeli s snemanjem televizijske igrano-dokumentarne serije z naslovom Inhumanum: Umori na Slovenskem. Serijo z osmimi epizodami režira Igor Zupet, ki se z avtorjem Boštjanom Brezovnikom podpisuje tudi pod njen scenarij. Prva sezona serije, ki bo prikazala več razsežnosti umorov, bo predvidoma posneta do 15. julija.
Legendarni slovenski igralec Aleš Valič nas vedno znova preseneča, saj je vsaka njegova vloga edinstvena. Po njegovih stopinjah gre tudi sin Matic, ki je lani končal akademijo in je vesel vsake nove preizkušnje. V televizijski seriji Najini mostovi sta se znašla v vlogi nasprotnikov, čeprav se kot oče in sin odlično razumeta in snujeta tudi skupne gledališke projekte. Matic si želi, da bi našel delo v gledališču in na snemanjih, seveda tudi redno službo, Aleš pa, da bi mu po končani epidemiji kot gostujočemu igralcu ponudili kakšno vlogo v gledališču, filmu, seriji …
Trenutno
22 °C
Oblačno
ponedeljek, 5. 5
Deževno
torek, 6. 5
Deževno
sreda, 7. 5
Oblačno
7-dnevni obeti