GOŠO: Občinski svet se je seznanil s tožbo



V Mokronogu so se na včerajšnji seji občinski svetniki in svetnice seznanili s tožbo v projektu gradnje odprtega širokopasovnega omrežja elektronskih komunikacij (GOŠO). Občina Mokronog-Trebelno je namreč kot nosilna občina sedmih občin v konzorciju 12. maja prejela tožbo za plačilo slabega 2,4 milijona evrov in zdaj tudi vodi dialog z državo.
V Mokronogu so tako prejeli poziv k predložitvi odgovora na tožbo in povabilo za postopek mediacije. V skladu s predhodnim dogovorom županov vseh sodelujočih občin konzorcija je občina Mokronog-Trebelno pooblastila odvetniško pisarno Mužina, Žvipelj in partnerji iz Ljubljane za zastopanje in pripravo odgovora na vloženo tožbo, ki so ga pred dvema dnevoma tudi vložili.
»V odgovoru je občina predstavila vse argumente, ki kažejo na to, da je v celoti ravnala skladno z navodili države, in predstavila tudi dokument, kjer je Republika Slovenija v Bruslju evropski komisiji zatrdila, da je občina ravnala povsem pravilno,« je dejal Aleksij Mužina in dodal: »Zdaj seveda država zaradi svojih težav in interesov poskuša to breme prenesti na lokalne skupnosti.«
Podrobneje bomo o tožbi poročali v prihodnji številki Dolenjskega lista.
Sicer je tukajšnji občinski svet včeraj sprejel tudi pravilnik o merilih za določitev podaljšanega obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost v občini Mokronog-Trebelno, s katerim podrobneje določajo merila in pogoje za pridobitev soglasja za podaljšani obratovalni čas. »Gostinskim lokalom dajemo možnost tudi podaljšanega časa ob izrednih priložnostih in prireditvah in možnost podaljšanja pred državnimi prazniki, na drugi strani pa določamo tudi pogoje za preklic izdanega soglasja," je pojasnila direktorica občinske uprave Mojca Pekolj.
Ob tem so tukajšnji občinski svetniki in svetnice sprejeli še pravilnik o ohranjanju in spodbujanju razvoja kmetijstva in podeželja v občini za programsko obdobje 2015-2020 ter se, podobno kot v Šentrupertu, strinjali z razširitvijo storitve pomoč na domu, ki jo izvaja Dom starejših občanov Trebnje, na nedelje in praznike. Tako bodo lahko tudi tukajšnji občani storitev uporabljali vse dni v letu. Cena ure za občana je med tednom 6,29 evra, ob nedeljah in praznikih pa 6,96 evra.
Na včerajšnji 5. redni seji je občinski svet opravil tudi nekaj kadrovskih imenovanj. Tako je podal soglasji k ponovnemu imenovanju direktoric zdravstvenega doma Trebnje in centra za izobraževanje in kulturo Trebnje, mag. Vere Rozman in Patricije Pavlič. Ob tem so se svetniki in svetnice seznanili tudi z imenovanjem Franca Glušiča za podžupana občine Mokronog-Trebelno, ki bo svojo funkcijo opravljal nepoklicno.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Mojca Pekolj o novem pravilniku glede obratovanja gostinskih lokalov