Posegi s polnili so popolnoma varen način popravljanja estetskih napak
Polnila se na področju estetike uporablja predvsem za glajenje in odpravljanje nastalih gubic.

Polnila se na področju estetike uporablja predvsem za glajenje in odpravljanje nastalih gubic. S polnili lahko tudi preprečimo nastajanje novih gubic in kožo pomladimo ali povečamo volumen mehkih tkiv kot so ustnice, brada ali ličnice. Za glajenje obstoječih gubic celotnega obraza ali posameznih regij obraza se pri lepotnih posegih in v estetiki uporablja botulin. Z njim se prav tako preprečuje nastanek novih gubic in je cenovno ugodnejša izbira. Poleg botulina pa se danes pogosto uporablja tudi dermalna polnila. Poleg učinka pomlajevanja, omogočajo tudi povečanje prostornine določenih regij obraza.
Kaj so dermalna polnila?
So snovi v obliki gela, ki se vbrizgajo pod kožo. Poleg glajenja in pomlajevanja kože, z dermalnimi polnili lahko povečamo prostornino mehkih tkiv. S tem poudarimo ustnice, ličnice ali brado, omogočajo pa tudi odstranjevanje manjših nepravilnosti nosu. Že dolga leta veljajo za recept, kako priti do lepšega videza kože. Med njimi se najpogosteje uporablja hialuronska kislina, ki je izredno varen preparat.
Kaj so hialuronska polnila?
To so dermalna polnila, ki so sestavljena iz hialuronske kisline. To je naravno prisotna snov našega telesa, ki pomaga ohranjati vlažnost in elastičnost kože. Njena največja koncentracija se pojavlja v sklepih, očeh in koži. Ker nase veže vodo, s tem omogoča navlaženost in prožnost kože. Z vbrizgavanjem takih polnil, lahko z njimi dodamo volumen in vlažnost, kar posledično vodi do bolj mladostnega in osveženega videza. Ker je to telesu lastna snov, njeno apliciranje velja za popolnoma varno in učinkovito.
Kakšno je delovanje hialuronskih polnil?
S staranjem se začnejo maščoba, mišice, kosti in koža na obrazu tanjšati. Niža se tudi količina hialuronske kisline v telesu, predvsem na račun delovanja encima imenovanega hialuronidaza. Preko razgradnje telesu lastne hialuronske kisline, se posledično izgubljata volumen in elastičnost kože. Prav tako pa se z leti počasneje ustvarja nova. To vodi do izgube volumna ter posledično upadlega ali povešenga videza obraza, drobnih gub in gubic ter tanjših ustnic ter hitrejšega staranja. Če hialuronsko kislino preko dermalnih polnil dodajamo obrazu, s tem vrnemo ali dodamo volumen, saj delujejo kot spužva. Nase vežejo vodo ter s tem obdržijo elastičnost kože in vplivajo na pravilno navlaženost.
Edina polnila, ki jih priporočajo svetovni strokovnjaki za estetsko kirurgijo so ravno dermalna polnila izdelana na osnovi hialuronske kisline. Vzrok za to je dejstvo, da taka polnila niso trajna, dosegajo najbolj naravne rezultate in ne povzročajo trajnih posledic. Če se posameznik premisli in ne želi več imeti polnila, se polnilo lahko raztopi z uporabo posebnega encima.
Kako varna so hialuronska polnila?
Ker je hialuronska kislina naravno prisotna v telesu, ni tveganja za alergijsko reakcijo, tudi če ste alergični na govedino, perutnino ali jajca. Hialuronska polnila veljajo za izredno varen preparat, saj so naravna, začasna in omogočajo razgradnjo. Pacienti le redkokdaj poročajo o stranskih učinkih, ki so, če se pojavijo, vezani na dan posega. Največkrat pride do otekline ali modrice, lahko pa se na mestu aplikacije pojavi zatrdlina. V ekstremno redkih primerih se lahko pojavita nekroza kože ali slepota, vendar je možnost za ta pojav zanemarljiva.
Koliko časa trajajo učinki hialuronskih polnil?
Povprečen čas učinkovanja dermalnih polnil je med 6 in 12 meseci. Samo trajanje rezultatov pa je odvisno od večih dejavnikov, predvsem od izbire polnila in lastnostih območja, ki bodo tretirana. Na čas učinkovanja polnil vplivajo tudi kako poškodovano je tkivo na tem območju, kako globoko je polnilo vbrizgano ter tehnika in količina vbrizga. Za zelo povešeno kožo se svetuje več obiskov za vbrizgavanje polnila, saj se po prvem tretmaju lahko pokaže potreba po dodatnih terminih.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se