Film, ki nastaja v produkciji Arsmedie, bo premierno predstavljen 1. oktobra na Tartinijevem trgu v Piranu, distribucija v slovenskih kinematografih pa se bo začela 7. oktobra letos.
Prva klapa filma Piran-Pirano je padla v predvidenem roku lanskega novembra v studiih Vibe filma, za snemanje v Piranu pa je predvidenih 20 snemalnih dni. Film, katerega scenarij je po besedah Gorana Vojnovića nastajal štiri leta (od začetne ideje do zadnje verzije scenarija), govori o prepletu treh življenjskih usod. Italijan Antonio, Bosanec Veljko in Slovenka Anica so v II. svetovno vojno zašli kot otroci in so bili vsi, vsak po svoje, njene žrtve. Pol stoletja pozneje njihova kratka skupna pot v zadnjih dneh vojne spet oživi. V mednarodni igralski zasedbi igrajo Boris Cavazza, Mustafa Nadarević, Moamer Kasumović, Nina Ivanišin, Peter Musevski, Francesco Borchi, Marko Sosič in mnogo drugih.
Film Piran-Pirano realizira Arsmedia s finančnimi sredstvi Filmskega sklada RS, tehničnimi uslugami Vibe Filma, v koprodukciji z Jadran filmom Zagreb in RTV Slovenijo ter v sodelovanju z Občino Piran. Direktor fotografije je Radovan Čok, scenografijo podpisuje Urša Loboda, kostumografijo Zvonka Makuc, masko Mijam Kavčič, glasba bo delo Tamare Obrovac.
Goran Vojnović, scenarist in režiser
Leta 1980 v Ljubljani rojeni Goran Vojnović je diplomant ljubljanske AGRFT, smer filmska in televizijska režija. V času študija je režiral dva uspešna kratka filma (Fužine zakon in Sezona 90/91), ki sta si oba prislužila mednarodni nagradi, prikazana pa sta bila na številnih uglednih mednarodnih festivalih. Po koncu študija je napisal scenarij za film Sretan put, Nedime Marka Šantića ter zanj prejel nagrado za najboljši scenarij na festivalu na Dunaju. Film je postal eden najuspešnejših slovenskih kratkih filmov in med drugim osvojil Srce Sarajeva in bil nominiran za nagrado evropske filmske akademije.
Leta 2006 je Vojnović režiral kratki film Moj sin, seksualni manijak, ki je doživel mednarodno premiero na uglednem festivalu Cinema Jove v španski Valenciji. Leta 2008 je v produkciji TV Slovenija posnel še kratki igrani film Kitajci prihajajo, ki je letos na Festivalu slovenskega filma osvojil posebno priznanje žirije.
Leta 2008 je izšel njegov literarni prvenec Čefurji raus, ki je zbudil precejšnje zanimanje javnosti, številne kritiške odzive in bil že večkrat ponatisnjen. Za roman je avtor prejel tudi nagrado Prešernovega sklada. Po romanu je nastala tudi uspešna gledališka predstava, Vojnović pa je napisal tudi scenarij za celovečerni film. Je soavtor zbornika Skrito.si in avtor prispevka o slovenskem filmu za knjigo Slovenija danes.
V zadnjih dveh letih je bil Vojnović pomočnik oziroma asistent režije pri celovečernih filmih Kakor v nebesih, tako na zemlji, En dan resnice in Prehod, kratkih filmih Vikend paket, Agape in Volilni molk, celovečernemu dokumentarnemu filmu Leteča brata Rusjan ter televizijski nadaljevanki Anica.
Na TV Slovenija redno režira oddajo Obzorja duha, režiral pa je tudi šest oddaj v okviru televizijskega projekta To bo moj poklic.
Kot filmski publicist je v zadnjih letih sodeloval z vsemi pomembnejšimi filmskimi revijami v Sloveniji. Je redni kolumnist v Dnevniku, mesečno pa objavlja še kolumne v tedniku Žurnal. Občasno piše še za mnoge druge revije in časopise.