1. Minute in ne ure!
Dober seks, nasprotno od razširjenega fantaziranja, lahko traja od sedem do trinajst minut, je pokazala ameriško-kanadska študija, objavljena v Science Daily. Kar je manj, ponavadi ne zadovolji obeh, kar je več, pa je predolgo vsaj za enega od seksualnih partnerjev. Ta novodobna resnica pomeni vsekakor olajšanje za številne ljudi, ki so nasedali iluzijam in bili razočarani nad dejanskim stanjem.
2. Bolj kot dolžina je pomembna čvrstost
Seveda razprave o dolžini ne bodo nikoli zamrle, a veliko bolj kot to je pomembna erekcija. Globalna raziskava o boljši spolnosti (Global Better Sex Survey), v kateri je leta 2006 sodelovalo 12.558 moških in žensk iz 27 držav, je pokazala: da je le 38 odstotkov moških povsem zadovoljnih s čvrstostjo svoje erekcije in da je 67 odstotkov moških ne doseže vedno, dva odstotka manj pa je med odnosom ne more vedno ohraniti. Brez panike, živimo v dobi nenehnega razvoja znanosti, poleg tega so motnje erekcije že dolgo medicinski problem in ne sramota za moškega. Ob motnjah erekcije se svetuje obisk pri zdravniku ali v lekarni.
3. Ženski orgazem ni nujen!
O malo stvareh je bilo napisanega in izrečenega toliko kot o (ne)doseganju ženskega orgazma. Ni čudno, da so se številne predstavnice nežnejšega spola, ki jih bog ni obdaril z vedno delujočim aparatom za spolni vrhunec, sekirale ob poslušanju in branju o tistih »srečnicah«, ki vedno ter celo verižno dosegajo orgazme. Seksualni terapevti že dolgo ne verjamejo več ženskam, ki to trdijo, saj je to praktično nemogoče, in zagotavljajo, da je seks lahko dober celo brez orgazma! Nobene potrebe ni, da se na vso moč trudite, da ga dosežete. Še več, tudi hlinjenje orgazma ni več greh, svetujejo. In to takrat, ko se ženski morda ne ljubi več, moški pa bi jo rad osrečil.
4. Seksualna inteligenca tudi šteje
Med zadnjimi odkritji, kaj vpliva na dober seks, je seksualna inteligenca oziroma sposobnost komuniciranja, ustvarjanja, racionalnega in nagonskega vedenja, pogovarjanja, fantaziranja in udejanjanja v praksi. Ali bolj praktično: kombinacija osvojenih umskih, govornih, oralnih in ročnih spretnosti, ki pomaga ljudem, da bolj uživajo v spolnosti. Seksualne inteligence se da tudi priučiti, saj obstajajo številne knjige o tem, lahko je prirojena, brez nje pa ni ne dobrega seksa ne dobre zveze.