Ljudje

Zdenko Domančić - njegove misli in besede, ki jih ne gre pozabiti

Marija Šelek, marija.selek@jana.si
11. 9. 2024, 06.00
Deli članek:

Zdravil je, a temu ni pravil čudež. »To je čudovito, a ni čudež. Tistemu, ki ne vidi, ne morem opisati vsega, kar vidim.« Bil je neverjetno karizmatičen, o tem sem se prepričala tudi sama ob prvem srečanju z njim pred devetimi leti. Takrat mi je, dvomljivki v metafizično, dejal, da bi me lahko ukrivljal levo in desno, naprej in nazaj ter me sprehajal kot račko. Bil je prenašalec kozmične informirane energije, zdravil je s prenašanjem pametne energije, ki sama ve, kaj mora narediti – tako je pojasnil dr. Radovan Starc, specialist interne medicine in kardiolog, predstavnik uradne medicine. Metodo je preskusil in preveril na sebi. Če tako pojasni znanstvenik, kdo sem jaz, da bi se nad tem zmrdovala. In rekla, da je to larifari. Tega že zdavnaj ne počnem več. Tudi zato, ker je pomagal premnogim.

Mateja J. Potočnik
in memoriam: Zdenko Domančić (1950–2024)

Se pa zelo dobro spomnim, kako je Zdenko Domančić takrat pred mano razgrnil album s fotografijami in mi kazal, kdo vse je že bil pri njem. To ni bilo hvalisanje, ampak seznanjanje – med podobami sem ugledala znanega dermatologa, kirurga, marsikoga pomembnega in zelo izobraženega. Osebnosti, ki v javnosti ne bi želele, da bi jih omenili kot iskalce zdravja pri bioenergetikih.

Pozneje sem se udeležila tudi njegovih predavanj in prve stopnje izobraževanja in lahko rečem, da je bila to izjemna izkušnja. Starc pravi, da je Domančićevo znanje božje znanje. Z uradno medicino je delal z roko v roki, nikoli ni komentiral uradnih medicinskih postopkov oziroma je celo zahteval, da stranke prinesejo diagnozo, izvide. Ozdravitev nekoga ni niti čudež niti moja zasluga, je učil. »Bioterapevt samo pripelje univerzalno energijo v telo in spodbudi imunski sistem, ki je v resnici naš zdravnik.«

Domančićeva največja želja je bila, da bi se tega, kar je počel on, naučil vsak. »Če se bodo moje metode učili srednješolci, bom srečen!« Tako bi javno zdravstvo veliko privarčevalo, je bil prepričan. Govoril je, da je minljiv in da je koristno znanje neprecenljivo za skupnost, zato ga je treba prenašati s človeka na človeka. »Mi nimamo ne začetka ne konca, tu smo, da usvojimo del znanja in gremo naprej.«

Mateja J. Potočnik
Zdenko Domančić

Pazite na misli in živite skromno

Naša prva dolžnost je, da zelo pazimo na to, kar mislimo, je pred 12 leti dejal naši novinarki. »To, kar mislimo, tudi delamo; to, kar delamo, oblikuje naše navade; naše navade postanejo naš značaj in naš značaj postane naša usoda.« Tako lahko preprečimo bolezen. »Misel je kreativna energija. Usodo in prihodnost si lahko ustvarjamo s svojimi mislimi, toda morajo biti poštene.« Če misli uidejo v sovraštvo, jih vrnimo v meje znosnega, saj zlo vedno generira zlo, je opozoril.


Nadaljevanje prispevka si lahko preberete v reviji Jana,  št. 37, 10. september 2024.

revija Jana
Izšla je nova številka revije Jana. Prijazno vabljeni k branju!

Zanimivosti

profimedia-0941886169
Fotografija dneva

Pande zasedle letališče v Hongkongu

rep49-2024_naslovka
Zanimivosti

Lovci na upokojence: politična ozadja upokojenskih strank Vlada Dimovskega, Karla Erjavca in Pavla Ruparja

Andrej Vodušek, Sanja Brezočnik, Nejc Tisu, Štefan Šarkezi, Rok Pintar, Filip Koza
Pomembne mejnik

Rekord za Radio 1 80's: Slovenci vse bolj obožujemo hite iz osemdesetih

Foto 1
Zanimivosti

25 let Božičnega jogurta Zelene doline prinaša praznično knjigo Skrivnostni božični recept

image0
Pohitite

Le še 500 vstopnic za Aktualov rojstnodnevni koncert

par, odnosi, prepir
Partnerstvo

Rutina in samoumevnost sta eni najpogostejših uničevalk odnosov