
Zaposlitev / stran 156

Podravje: Kdor zavrne testiranje, lahko ostane brez zaposlitve
V javnosti je zaokrožila informacija, da naj bi bilo cepljenje zaposlenih v vzgoji in izobraževanju obvezno. V sporočilu, katerega avtor je neznan, je zapisano, da naj bi se to zgodilo zelo na hitro, podobno kot s hitrim antigenskim testiranjem zaposlenih v teh zavodih. Tedensko testiranje je bilo namreč v začetku prostovoljno, nato pa je ministrstvo za zdravje odločilo drugače: hitro testiranje je čez noč postalo obvezno za vse zaposlene, ki so fizično prisotni v zavodih.

Kar 25 % višja plača v zadnjih dveh letih. Tudi to se dogaja v Sloveniji.
Pri HOFERju so s 1. januarjem svojim sodelavkam in sodelavcem ponovno povišali plače.

Ptuj: S pomočjo inkubatorja do novih zaposlitvenih priložnosti
Medobčinsko društvo invalidov Ptuj je v projekt Čaj za dva povabil Okoljsko-raziskovalni zavod iz Slovenskih Konjic. Skupaj z društvom Spominčica iz Ormoža sta partnerja v tem projektu, katerega namen je razvoj tehnične in socialne pomoči ostarelim in invalidom v domačem okolju.

Vodstvo ŠOU ostaja v rokah Ptujčana: Klasincu zaupali še tretji mandat
1. marca bo Andrej Klasinc pričel že tretji mandat na čelu Študentske organizacije Univerze Ljubljana. Te dni se mu iztekajo zadnji dnevi drugega mandata, prvega pa je dobil že leta 2013, po odhodu iz Term Ptuj. V 35-letni zgodovini te organizacije še ni bilo primera, da bi nekomu uspelo uspešno dokončati dva mandata in dobiti zaupanje še v tretje, do leta 2025.


Afriška prašičja kuga strah in trepet slovenskih prašičerejcev
Ob razglasitvi visoke ogroženosti na območju celotne Slovenije se je začel intenzivni odstrel divjih prašičev, lovci bodo ob odstrelu prejeli denarno stimulacijo v vrednosti od 50 do 100 evrov. Kmetje se zavedajo nevarnosti in posledic APK; na kmetiji, kjer se potrdi APK, naj bi usmrtili vse prašiče. Virus sicer za človeka ni nevaren.

Za invalide je rezervirana le peščica delovnih mest
Med osebami, ki s težavo najdejo zaposlitev, so invalidi posebej ranljiva skupina. Po zadnjih podatkih naj bi bilo na območju Slovenije 881.861 zaposlenih oseb, od tega pa je v delovnem razmerju zgolj 35.036 invalidov. Zanimalo nas je, kako je za zaposlovanjem in zaposlenostjo invalidov na območju občin Spodnjega Podravja.

Taksisti prepričani, da jim vlada nagaja zaradi Uberja!
Taksisti še naprej zahtevajo spremembo odloka, v skladu s katerim se morajo na vsake tri dni testirati na novi koronavirus.

Spremembe pri povabilu za Trajno zaposlovanje
Različne subvencije za zaposlitev na zavodu za zaposlovanje.

Izbran bo nov direktor Splošne bolnišnice Murska Sobota
Svet zavoda soboške bolnišnice do danes izbral novega direktorja bolnišnice, ki ga mora potrditi še vlada.

Plačati morajo vsi
Še vedno starše razburja tudi dejstvo, da bodo morali vrtec po vnovičnem odprtju plačati vsi, tudi tisti, ki bodo otroke še zadržali v domači oskrbi. Zmedo in obilo nejevolje je zakrivilo ministrstvo za izobraževanje, ki je v razmaku nekaj dni vrtcem poslalo nasprotujoči si okrožnici. Čeprav ministrstvo napoveduje, da bo spremembe prinesel deveti protikoronski zakon, starše zanima, kdo bo plačal januarske položnice.

Maturanti spet v učilnicah: »Strah pred maturo je velik«
Ormoško gimnazijo v letošnjem šolskem letu obiskuje 171 dijakov, 14 več kot v lanskem šolskem letu. Ta teden se je v šolo po več kot treh mesecih šolanja na daljavo vrnilo 15 dijakov in dijakinj četrtega letnika gimnazijskega programa. Njihovega prihoda so bili zelo veseli, pouk za zdaj teče po ustaljenem urniku. Priprave na maturo potekajo po načrtu. Kot opažajo njihovi profesorji, so dijaki nekoliko preveč obremenjeni s šolskimi obveznostmi. Ne zmorejo si postaviti meje med učenjem in prostim časom, zato jih usmerjajo k boljši organizaciji učnega procesa doma.



Se bo delo od doma obdržalo tudi v pokoronskem času?
Obdobje epidemije koronavirusne bolezni je v naša življenja prineslo številne novosti. V času izrednih razmer smo se vsi državljani nenehno učili. Na vseh področjih. Koliko smo se naučili predvsem iz storjenih napak, bo pokazal čas. A dejstvo je, da vse spremembe, ki smo jih bili prisiljeni vpeljati v svoja življenja in delo, niso bile slabe. Z dovolj znanja, medsebojne podpore, sodelovanja in nenehnega izobraževanja so pravzaprav lahko zelo dobre. Pomemben premik v miselnosti se je v času najbolj zaostrenih razmer in pomanjkanja informacij zgodil ravno na področju dela. Čeprav je bila oblika dela od doma oziroma na daljavo že pred epidemijo zakonsko opredeljena, so se je posluževala le redka podjetja. V zadnjem letu se je delo od doma močno povečalo. Številni uspešni menedžerji pa že napovedujejo, da bo kombinacija klasične oblike dela in dela na daljavo zmagovalna kombinacija dela v prihodnje.

Na vzhodu države v šolske klopi vsi učenci, na zahodu počitnice
Po zimskih počitnicah in večmesečnem šolanju na daljavo se danes v šole vračajo vsi učenci in dijaki zaključnih letnikov z vzhoda države. Medtem pa njihovi sošolci z zahoda države enotedenske zimske počitnice šele začenjajo. Ob ugodnem vremenu in rahljanju ukrepov se bodo številni lahko odpravili tudi na smučišča.

Pomurski šolarji bodo jutri znova sedli v šolske klopi
Po več kot štirih mesecih in po zimskih počitnicah se v ponedeljek v šole vračajo vsi učenci in dijaki zaključnih letnikov z vzhoda države. Medtem so se za šolarje na zahodu države začele enotedenske zimske počitnice. Slednji se lahko odpravijo tudi na smučišče, saj je odpravljena omejitev gibanja na občine in statistične regije.

(Mellitta Soos) Delala bi v cvetličarni
»Po koncu srednješolskega izobraževanja sem ostala doma. Ker kljub iskanju zaposlitve nisem našla, sem se prijavila na zavod za zaposlovanje, potem pa je mamo prizadela možganska kap, pred kratkim se je poškodoval tudi brat, zato sem bila primorana ostati doma. Bratu sedaj pomagam pri vodenju kmetije, skrbim predvsem za živali. Preživeti se da, vendar skromno,« je uvodoma povedala Mellitta Soos s Hodoša.

Gostinci rotijo vlado: »Naj odpremo vsaj terase!«
Že štiri mesece je, odkar so v drugem valu širjenja covida-19 zaprti gostilne in bari ter je zastal turizem; zaprti so hoteli, apartmaji, ni turističnega vodenja, v mirovanju so turistične agencije, igralništvo ... Nekateri tako dolgega obdobja niso uspeli prestati brez večjih posledic, kar potrjujejo tudi zadnji podatki Zavoda RS za zaposlovanje.

Aktivno v službo, ob tem pa v žep še 40 odstotkov pokojnine
V Sloveniji je 14.000 zaposlenih, ki so v rednem delovnem razmerju, hkrati pa prejemajo 40 odstotkov odmerjene pokojnine. Gre za delavce, ki izpolnjujejo kriterije za starostno upokojitev, a hkrati ostajajo delovno aktivni in zaposleni za polni delovni čas, kar pomeni, da odvajajo oziroma plačujejo tudi vse prispevke, ki izhajajo iz delovnega razmerja.
Trenutno
21 °C
Oblačno
sreda, 23. 4
Deževno
četrtek, 24. 4
Deževno
petek, 25. 4
Deževno
7-dnevni obeti