
Zjutraj odšla v šolo in v nekaj minutah ostala brez vsega
Po požaru v Slovenski Bistrici so v spontani akciji zbiranja pomoči občanki v samo eni uri zagotovili osnovna živila, oblačila, pohištvo ter celo računalnik in tiskalnik.
Po požaru v Slovenski Bistrici so v spontani akciji zbiranja pomoči občanki v samo eni uri zagotovili osnovna živila, oblačila, pohištvo ter celo računalnik in tiskalnik.
Haloški vinogradniki že več kot desetletje v spomladanskem času pri cerkvi sv. Ane nad Dolanami prirejajo tradicionalno rez potomke najstarejše trte na svetu, modre kavčine – žametne črnine. Kljub epidemiji se tradiciji tudi letos niso odpovedali, vendar so dogodek organizirali v ožjem obsegu.
Člani PGD Majšperk so že dlje časa opažali, da bi jim ob naravnih nesrečah prišla prav dodatna gasilsko-tehnična oprema. Zato so se odločili za nakup lahkega priklopnika za prevoz gasilsko-reševalne opreme.
Občina Majšperk je v sodelovanju s krajevnimi skupnostmi in društvi kljub številnim omejitvam zaradi epidemije v soboto organizirala tradicionalno čistilno akcijo Očistimo naš kraj. To odločitev so sprejeli zato, ker je smeti v okolju zares veliko.
Tudi v Župnijskih karitas se srečujejo z vse večjo stisko ljudi na Ptujskem. Obiski ljudi, ki potrebujejo pomoč, se namreč povečujejo. Že skoraj trideset let je aktivna Župnijska karitas sv. Petra in Pavla, ki smo jo kot prvo obiskali. Že nekaj časa ima sedež v novih prostorih, v objektu ob na novo urejenem parkirišču minoritskega samostana, kjer občasno potekajo tudi nekatere javne prireditve. Vrata pomoči potrebnim odpira vsako sredo med 16. in 17. uro, razen ob državnih in cerkvenih praznikih.
Plaketa Civilne zaščite (CZ) je bila za Janeza Liponika, ki že skoraj 50 let aktivno deluje v sistemu zaščite in reševanja, veliko presenečenje. Gre za drugo najvišje priznanje, ki se podeljuje v tem sistemu.
Včeraj okoli 14. ure so policisti v Moškanjcih obravnavali težko nesrečo 22-letnega jadralnega padalca.
V prejšnjem tednu je Območno združenje RK Ptuj pomoč v hrani razdelilo skupaj 926 osebam, od tega 424 s Ptuja in 502 iz drugih občin na Ptujskem. Ves čas pandemije pa niso sprejemali in delili oblačil. Ljudje jih tudi sicer niso iskali.
V letu 2020 je preteklo 150 let od ustanovitve PGD Ptuj. Izvedbo svečane akademije in drugih prazničnih aktivnosti, načrtovali so tudi pravo gasilsko veselico, jim je preprečil koronavirus. Koronakriza še vedno traja, tako da je še vedno vprašljivo, ali bodo lahko praznično prireditev izvedli letos.
Kriminalisti Nacionalnega preiskovalnega urada (NPU) danes po Sloveniji izvajajo več hišnih preiskav. Po informacijah portala Necenzurirano.si naj bi preiskovali tudi davčnega svetovalca Roka Snežiča.
Včeraj je prišlo do hude delovne nesreče. Življenje 56-letnika visi na nitki.
PGD Majšperk‑Breg trenutno razpolaga z vozilom za prevoz moštva in več kot 20 let starim gasilskim kombijem s cisterno za samo 500 litrov vode. Glede na načrte Gasilske zveze Majšperk in tehnične komisije bodo staro vozilo zamenjali z veliko uporabnejšim gasilskim avtomobilom.
Dan po pustnem torku, po veliki gneči na ptujski tržnici, je v popoldanskem času marsikoga presenetil napis na objektu, da so poslovni prostori (Ptujska kavarna, trgovina Škrnicl) zaprti zaradi vzdrževalnih del.
Prizadevanja za ureditev primernega prostora za zadnje slovo na ptujskem rogozniškem pokopališču imajo dolgo brado. Vedno pa se je zataknilo pri denarju. Tudi projekt, ki ga je občina naročila lani, je bil sicer pripravljen dobro, a je bil za občinski proračun predrag. Zdaj imajo novega, polovico cenejšega, a povsem ustreznega.
V PGD Hajdoše so kljub trenutnim razmeram in ukrepom uspešno izpeljali 3. mladinski občni zbor, letos nekoliko drugače, na daljavo in po spletni aplikaciji zoom. Odziv je bil izjemno dober, mentorji hajdoškega gasilskega podmladka pa so mlade nagovorili iz sejne sobe Občine Hajdina.
Na območju Slovenske Bistrice so našli žensko truplo.
Občina Majšperk bo za urejanje pokopališč in pogrebno dejavnost letos namenila nekaj več kot 290.400 evrov. Na celotnem območju občine je pet pokopališč. Letos so uspeli z rebalansom zagotoviti dodatna sredstva za ureditev pokopališč na Ptujski Gori in v Majšperku, v Stopercah pa bo novo podobo dobila vežica.
Redki so pari, ki jim je dano dočakati 70 skupnih let. Pauli in Matiju Klemenčiču, ki trenutno živita na Ptuju, je to uspelo. Svoje poroke, davnega leta 1951, se dobro spominjata. Poročni dan je zaznamoval prav poseben dogodek, ki ni napovedoval nič dobrega. Ko je sprevod pripeljal do Husjakovega brega, nedaleč od Kapele, so se konji nevestine kočije nenadoma ustavili in niso hoteli nadaljevati poti. V nasprotju z vsemi običaji je nevesta Paula pot do cerkve nadaljevala skupaj z Matijem. To naj bi pomenilo veliko nesrečo, kar pa se nikakor ni uresničilo. Zakonca sta ostala povezana v dobrem in slabem kar 70 let.
Njihovo obredje ima poseben pomen, aktivnosti, ki jih izvajajo, pa so »nujne« in neodložljive. Zimi se je treba zahvaliti, da je spočila zemljo, in privabiti v deželo pomlad.
Tudi v 21. letu svojega delovanja se Lions klub Ptuj ni izneveril tradiciji – organizaciji največjega slovenskega humanitarnega dogodka na prostem in hkrati največjega v okviru tradicionalnega pustnega dogajanja na Ptujskem, dobrodelni Obarjadi. Dobrodelnosti niti covid-19 ne more do živega. To je čas, ko mora biti skrb za drugega še bolj izražena, so prepričani. V Lions klubu Ptuj so nadvse zadovoljni in veseli, da so se tudi letos povabilu odzvale številne ekipe, ki tekmujejo v kuhanju najboljše obare, in donirale sredstva, s katerimi bodo lahko pomagali otrokom in drugim pomoči potrebnim.
Trenutno
19 °C
Oblačno
četrtek, 22. 5
Deževno
petek, 23. 5
Deževno
sobota, 24. 5
Delno oblačno
7-dnevni obeti