Prvi rebalans sevniškega proračuna

##IMAGE-2236716##
Na včerajšnji seji Občinskega sveta Sevnica so svetniki potrdili zaključni račun proračuna za preteklo leto, ki je znašal dobrih 15 milijonov evrov in se od sprejetega predloga v višini dobrih 18 milijonov do zadnjega rebalansa na znesek 16. 200.000 evrov razlikuje na račun sredstev za osrednjo čistilno napravo, ki se je začela graditi z zamikom. Nadzorni odbor je mnenja, da je bila poraba denarja gospodarna in učinkovita. Ker je občina v pospešenem investicijskem ciklusu, je bil podan predlog, da se v bodoče pri zaključnih računih naredi kratka primerjava za preteklo leto z oceno, kako se zaradi novih investicij spreminjajo razmerja na račun investicijskega vzdrževanja.
Župan Kristijan Janc je svetnike ponovno opozoril, da so do leta 2013 na razpolago kohezijska sredstva, ki jih mora občina izčrpati, četudi se bo zato, da bo lahko zagotovila sorazmerni lastni delež, dodatno zadolžila. Vlada je pripravila zakon, po katerem bo prihodnji občinski proračun možno obremeniti s povečanim obsegom kredita. Da pa bi letos izkoristili dobrih 466 tisoč evrov dodatnih sredstev iz resorja za lokalno samoupravo in regionalni razvoj, je župan predlagal prvi rebalans letošnjega proračuna. Sredstva so namenjena cestni povezavi Planinska cesta - Grič v Sevnici, ki bo v času zaprta dveh starotrških ulic zaradi obnove edina povezava med starim in novim delom mesta. Investicija je ovrednotena na dobrih 580 tisoč evrov in občina mora zagotoviti denar le za plačilo DDV.
Predsednik odbora za finance Rudi Bec je želel slišati zagotovilo, da zaradi rebalansa ni ogrožena izgradnja čistilne naprave Dolnje Brezovo, potrebne za nemoteno obratovanje podjetja Inplet in ga tudi dobil, tako da je bil rebalans soglasno podprt.
Čistilno napravo bodo sofinancirali ministrstvo za okolje, občina Sevnica in Inplet, vendar podjetje v manjšem deležu, kot je bilo pričakovano, je dejal župan Janc. Takšna je odločitev lastnika podjetja ( Lisce d.d.), direktorica Inpleta Helena Kožar Zidarič pa je v pogovorih za rešitev problema izredno kooperativna in Janc ji zagotavlja vso pomoč pri čistilni napravi.
Omeniti velja, da Inplet s proizvodnjo blaga ni nevarni onesnaževalec, saj dela po visokih eko standardih. Če bi podjetje stalo v Sevnici, bi lahko obarvano vodo iz proizvodnje spustilo v javno kanalizacijo, ker pa so na vasi, kjer tega omrežja še ni, morajo imeti čistilno napravo.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se