Diabetiki, pozor!

'Čudežno zdravilo' za diabetike je nevarno zavajanje, omenjeni zdravnik sploh ne obstaja

E.J./STA
19. 8. 2022, 14.02
Posodobljeno: 19. 8. 2022, 14.29
Deli članek:

Oglas o "čudežnem zdravilu" inspilar za sladkorno bolezen, ki naj bi ga prodajal predstojnik inštituta za diabetologijo Lojze Bizjak, je nevarno zavajanje, svarijo v Diabetološkem združenju Slovenije. V združenju opozarjajo, da zdravnik diabetolog s tem imenom in priimkom v Sloveniji ne obstaja, kakor tudi ne inštitut za diabetologijo.

profimedia
Zdravniška zbornica svari pred novim oglasom za zdravljenje diabetesa in poziva ljudi, naj temu in podobnim oglasom ne nasedajo.

"V Zdravniški zbornici Slovenije opozarjamo na ponoven pojav lažnih in zavajajočih oglasov za prodajo čudežnih zdravil, za katere je bila tokrat zlorabljena tudi spletna stran enega od medijev. Sum kršitev zakonodaje smo prijavili na pristojna organa: Tržni inšpektorat in Javno agencijo Republike Slovenije za zdravila in medicinske pripomočke in ju prosili za povratne informacije ob ukrepanju. Hkrati posredujemo javno opozorilo stroke o nevarnostih tovrstnih oglasov,!" je uvodom zapisala predsednica Diabetološkega združenja Slovenije Draženka Pongrac Barlovič na spletni strani Zdravniške zbornice Slovenije.

Lojze Bizjak sploh ne obstaja

hipno-diploma, hipnoza

Njena.si

Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo

“V zadnjem času smo priče številnim zavajajočim in neresničnim objavam o čudežnih zdravilih za zdravljenje sladkorne bolezni. Zadnja med njimi oglašuje izdelek Inspilar za 39 EUR. Prodaja ga Lojze Bizjak, za katerega je navedeno, da je zdravnik in da je predstojnik Inštituta za diabetologijo. Zdravnik diabetolog s tem imenom in priimkov v Sloveniji ne obstaja, kaj šele Inštitut za diabetologijo. Tudi vse druge trditve o načinu delovanja pripravka in nj. domnevni učinkovitosti, navedene v promocijskem članku, niso resnične in so nevarno zavajanje," je še zapisala in dodala: "Takšne oglase ostro obsojamo. Hkrati imamo zaupanje, da tudi sami ljudje znajo prepoznati, da se izza takšnih oglasov skrivajo lažne obljube ter da se v primeru dvomov posvetujejo z izbranim zdravnikom, medicinsko sestro, edukatorico ali diabetologom.”

Zloraba spletne strani

Tudi v zdravniški zbornici opozarjajo na ponoven pojav lažnih zavajajočih oglasov za prodajo čudežnih zdravil, za katere je bila v tem primeru zlorabljena tudi spletna stran enega od medijev. Oglas je bil namreč objavljen na spletni strani, ki je posnemala podobo spletnega portala MMC.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja