Sodnica Lucy Koh je menila, da bi prepoved prodaje škodovala potrošnikom. Čeprav je Apple dokazal, da Samsungovi izdelki kršijo njegove patente, ni dokazal, da bi bila sporna tehnologija odločilna pri odločanju uporabnikov za izdelke enega ali drugega. "Čeprav telefoni vsebujejo sporne značilnosti, vsebujejo še veliko večje število značilnosti, ki niso sporne in do katerih uporabniki ne bi imeli več dostopa, če bi to sodišče prepovedalo njihovo prodajo," je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP poudarila Kohova.
"Javni interes ne podpira umika telefonov s trga, če sporne komponente predstavlja tako omejen del kompleksnih proizvodov s številnimi značilnostmi," je menila sodnica. Izpostavila je še, da je bila Applova zahteva "izjemno široka", saj je pokrivala 26 Samsungovih produktov in tudi naprave, ki bi jih podjetje lahko šele predstavilo v prihodnosti.
Sodišče v San Joseju je avgusta Samsungu zaradi kršenja Applovih patentov naložilo plačilo 1,05 milijarde dolarjev odškodnine. Od takrat sta o patentnem sporu med proizvajalcema razsodili še sodišči na Japonskem in na Nizozemskem, ki sta obe zavrnili Applove obtožbe.