Organizacija je izračunala, da so uporniki v tej afriški državi, odgovorni za vojne zločine, leta 2013 prejeli okoli 3,4 milijona evrov za podkupnine, odstranitev cestnih blokad, oborožena spremstva in zaščito gozdarskih območij.
Muslimanski uporniki Seleka so oblast v Srednjeafriški republiki prevzeli z državnim udarom pred dvema letoma. Številne upornike so takrat poslali v tropske gozdove, kjer so pridobivali sredstva za nadaljnji upor proti oblastem ter kmalu sklenili sumljive posle z evropskimi in kitajskimi lesnimi podjetji.
Uporniki Seleka so sicer izgubili oblast in državo vodi prehodna vlada, a denar iz ilegalnih poslov z lesom zdaj dobiva druga uporniška skupina, Balaka.
Združeni narodi uporniškim skupinam očitajo množične poboje, ugrabitve, posilstva in prisilno novačenje otrok vojakov, v državljanski vojni pa je bilo po navedbah britanskega BBC ubitih več kot tisoč ljudi.
Poročilo z naslovom Krvavi les med evropskimi podjetji, ki sodelujejo z uporniki, izpostavlja nemški družbi Johann D. Voss in IFB ter francoski Tropica-Bois. Kritično je tudi do francoske vlade, češ da je gozdarskim podjetjem v Srednjeafriški republiki nakazovala razvojno pomoč.
Omenja še, da državam članicam EU ni uspelo preprečiti, da bi nezakonito pridobljen les iz gozdov v Srednjeafriški republiki prišel na evropski trg. Največ lesa iz te države so izvozili v Nemčijo, Francijo in Veliko Britanijo.
Organizacija Global Witness zato poziva članice EU, naj prenehajo trgovati z uporniki v Srednjeafriški republiki in jim tudi prenehajo nuditi razvojno pomoč. EU pa poziva, naj preloži pogovore s Srednjeafriško republiko glede lesa, dokler ta država ne bo bolj stabilna, izsledke poročila še povzema nemški Deutsche Welle.