Duncan se je 28. septembra vrnil v bolnišnico, nakar so ga dali v izolacijo in začeli zdraviti. Njegov primer je v ZDA vzbudil veliko zanimanja in tudi preplah ter politične razprave o ustreznosti vladnih ukrepov proti širitvi ebole v ZDA. Duncan je imel po prihodu v ZDA neposreden stik z desetimi osebami, ki so sedaj v izolaciji na opazovanju.
Ameriške zdravstvene oblasti zatrjujejo, da v ZDA ne bo prišlo do izbruha ebole, ki je bila v zahodni Afriki doslej usodna za več tisoč ljudi, kljub temu pa naj bi kmalu uvedli dodatne preventivne ukrepe. Na letališčih naj bi tako kmalu začeli preverjati temperaturo in iskati znamenja okužbe pri potnikih, ki prihajajo iz Liberije, Gvineje in Sierre Leone.
Bolezen ni nalezljiva, dokler okužena oseba ne kaže simptomov, kot so na primer povišana temperatura, slabost, bruhanje in bolečine v mišicah.
Direktor Centra za nadzor nad boleznimi in preventivo (CDC) Thomas Frieden je že v torek napovedal nove ukrepe glede potovanj, vendar ni šel v podrobnosti. Ebola se širi samo s stikom s telesnimi tekočinami bolnika, kot je na primer znoj, slina, kri, iztrebki in podobno.
Bolezen ni nalezljiva, dokler okužena oseba ne kaže simptomov, kot so na primer povišana temperatura, slabost, bruhanje in bolečine v mišicah. Simptomi se ponavadi pokažejo deset dni po okužbi, lahko pa tudi do 21 dni kasneje. Duncana so pred potjo v ZDA pregledali in ni pokazal nobenih znamenj okužbe.
Ebola je prišla tudi v Evropo in tiskovni predstavnik Evropske komisije Frederic Vincent je za televizijo CNN potrdil, da so doslej potrdili osem primerov. V Veliki Britaniji in Franciji so odkrili in pozdravili dva pacienta, v Nemčiji trenutno zdravijo dva, v Španiji pa zdravijo eno osebo, dve pa sta umrli. Zdravijo tudi norveško osebo, zaposleno pri organizaciji Zdravniki brez meja.