Volivci lahko predčasno glasujejo le v okraju svojega stalnega prebivališča, za takšno obliko glasovanja pa se jim ni treba posebej prijaviti. Na volišču potrebujejo osebni dokument za identifikacijo.
Sodeč po podatkih o volilni udeležbi prvega dne predčasnega glasovanje, se tokrat obeta višja volilna udeležba kot pred petimi leti. Po podatkih okrajnih volilnih komisij se je prvi dan predčasnega glasovanja na evropskih volitvah udeležilo 18.810 volivcev oz. 1,2 odstotka vseh volilnih upravičencev. Na evropskih volitvah 2019 se je v vseh treh dneh skupaj predčasnega glasovanja udeležilo 1,84 odstotka volilnih upravičencev.
Na posvetovalnem referendumu o ureditvi pravice do pomoči pri prostovoljnem končanju življenja je prvi dan predčasnega glasovanja svoj glas oddalo 18.769 volivcev oz. 1,2 odstotka vseh upravičencev.
Okrajne volilne komisije namreč zaenkrat ne sporočajo podatkov o volilni udeležbi na vseh treh posvetovalnih referendumih, ampak zgolj o udeležbi na posvetovalnem referendumu o ureditvi pravice do pomoči pri prostovoljnem končanju življenja.
Medtem pa kandidatne liste stopajo v sklepni del kampanje. Čas za nagovarjanje volivcev imajo le še do petka do polnoči, ko bo nastopil volilni molk.
Splošno glasovanje bo na 2981 rednih voliščih in 55 voliščih omnia potekalo v nedeljo, 9. junija, med 7. in 19. uro. Odprtih pa bo tudi 31 volišč na diplomatsko-konzularnih predstavništvih v 27 državah.
Volivci bodo na evropskih volitvah med 11 kandidatnimi listami izbirali devet poslancev iz Slovenije v Evropskem parlamentu. Hkrati bodo na treh posvetovalnih referendumih odgovarjali na štiri referendumska vprašanja: o pomoči pri prostovoljnem končanju življenja, o preferenčnem glasu na državnozborskih volitvah, o rabi konoplje v medicinske namene in o osebni rabi konoplje.