Streljaj stran od Stražiča Mestna občina Kranj (MOK) v okviru projekta GORKI ureja komunalno infrastrukturo. Prebivalci so se zato že spraševali, zakaj obnove ne doživi tudi zastarela infrastruktura v Stražišču. Ob vsakih lanskih obilnih padavinah so morali posredovati gasilci, ki so črpali vodo iz številnih zalitih objektov. Vse skupaj se je dogajalo ravno ob začetku kampanje pred lokalnimi volitvami, ko so bile dane številne obljube. Mnogi so pričakovali večje spremembe, še posebej ker je bil za župana izvoljen Boštjan Trilar, domačin iz Stražišča. A kaj dosti se v tem času ni naredilo.
POZEN OBISK
Trilar je uspel domačo krajevno skupnost Stražišče obiskati šele pred kratkim. Srečal se je s predstavniki krajevne skupnosti. Kot so za Svet24 ob tem zapisali na MOK, so govorili o problematiki poplav ob večjih nalivih. Glede tega na področju Bantal prek Komunale Kranj poteka test s povratnimi loputami na petih objektih. Analiza podatkov bo pomagala pri odločitvi o celostnem reševanju odvodnjavanja na tem območju. Prebivalci pa, kot so nam povedali, s tem niso najbolj zadovoljni. Želijo si hitrejše rešitve. Po letu dni se še vedno bojijo za svojo lastnino. Zato pričakujejo, da bodo kmalu ponovno morali klicati gasilce, da jim izčrpajo vodo, ki bo zalila njihove hiše ob naslednjem večjem nalivu.
SMRDEČA NEZNANKA
Sicer pa v Stražišču ostaja nerešen še en ekološki problem. Kdo povzroča onesnaženje v industrijski coni Laze, ostaja neznanka. Krivda se prenaša z enega na drugega, rešitve pa ni. Tako se še vedno večkrat zgodi, da v potok steče neznana smrdeča snov, ki nato nadaljuje svojo pot do Sorškega polja, kjer steče v podtalnico. Ta pa nadaljuje pot naprej proti prestolnici. Županu Trilarju so na omenjenem sestanku predstavili vse dosedanje postopke in prizadevanja za rešitev problema. Dogovorili so se, da bo MOK skupaj s pristojnimi organizacijami izvedla meritve onesnaženosti zraka in opravila sondiranje terena. Predstavniki občine so se tudi zavezali, da bo civilna iniciativa za Laze aktivno sodelovala pri pripravi projekta komunalne ureditve območja. Problem tako ostaja nerešen, okoliški prebivalci pa izgubljajo potrpljenje.