Po oceni sklada Telekom Slovenije predstavlja privlačno investicijo, ki hkrati prinaša številne izzive, s katerimi so se v Cinvenu zaradi izkušenj v telekomunikacijskemu sektorju že srečali.
Skladno s pravili privatizacijskega procesa Cinven ob tem ne želi podajati komentarjev o vrednosti večinskega deleža v družbi Telekom Slovenije oziroma vrednosti nakupa 100-odstotnega deleža podjetja.
Cinven medtem nadaljuje pogovore s Slovenskim državnim holdingom (SDH) in njihovimi svetovalci glede ponudbe ter si "želi zaključiti transakcijo v obojestransko zadovoljstvo".
"Telekom Slovenije je podjetje, ki mu Cinven lahko pomaga do uspešnega poslovanja in boljše konkurenčnosti na trgu. Z obsežnimi investicijami želimo ponovno okrepiti položaj Telekoma Slovenije na trgu," je povedal partner v Cinvenu Nicolas Paulmier.
"Na ta način lahko prispevamo k izboljšanju konkurenčnosti Slovenije v regiji in širše v Evropi. Iz Telekoma Slovenije želimo narediti dolgoročno uspešno zgodbo, ki bo služila kot primer dobre prakse in zgled za privlačnost Slovenije med mednarodnimi investitorji," je še dodal.
Podrobneje o strategiji vlaganj v Telekom Slovenije
Cinven namerava občutno vlagati v nadgradnjo omrežja, zaustaviti padanje prihodkov podjetja, jih stabilizirati in nato dolgoročno povečevati, so danes sporočili iz sklada.
Med drugim nameravajo povečati obseg investicij v optična omrežja, kar bo omogočilo hitre širokopasovne povezave v vsej fiksni mreži Telekoma Slovenije. Povečati nameravajo tudi pokritost omrežja 4G v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije, s ciljem doseči 90-odstotno pokritost prebivalstva.
Poleg tega načrtujejo investicije v prodajne kanale in storitve za naročnike Telekoma Slovenije, s čimer želijo obrniti trend upadanja tržnega deleža, hkrati pa optimizirati procese v Telekomu ter s tem izboljšati izdelke in storitve.
Cinvenove izkušnje na področju telekomunikacij
Zasebna naložbena družba Cinven je po lastnih navedbah eden od vodilnih investitorjev na področju telekomunikacij v Evropi, pri čemer vrednost transakcij presega deset milijard evrov.
Cinven je vodil konsolidacijo na telekomunikacijskih trgih v Franciji in na Nizozemskem, kjer je obsežno vlagal v nadgradnjo omrežij v svojih telekomunikacijskih podjetjih (francoski Numericable in nizozemski Ziggo).
V obeh primerih je Cinven po zaključku nadgradnje omrežij iz investicij izstopil preko javne izdaje delnic na organiziranem trgu. Delež v francoskem podjetju Numericable je Cinven prodal po desetih letih, iz nizozemskega operaterja Ziggo pa je lastniško izstopil po sedmih letih.
"Imamo odgovoren pristop do podjetij v našem naložbenem portfelju, njihovih zaposlenih, dobaviteljev in lokalnega okolja," še poudarjajo v britanskem skladu.