"Občina takšnega manjka ne more preživeti, zato smo s postopnim zniževanjem subvencije začeli že na današnji seji," je pojasnil Senčar in dodal, da so tokrat znižali le subvencijo za oskrbo z vodo, medtem ko so predlog za enak korak pri omrežnini za odvajanje in čiščenje odplak zaradi neusklajenosti tokrat še umaknili z dnevnega reda.
Tokratno znižanje subvencij bo za občane pomenilo za nekaj manj kot evro višje komunalne položnice, najverjetneje z marcem pa se občanom najstarejšega slovenskega mesta obeta precej občutnejši dvig cen komunalnih storitev. Po sedanjih izračunih vodstva občine bi lahko bile položnice v povprečju višje za skoraj pet evrov.
"Odločanje o tem smo na februarsko sejo preložili tudi zato, ker se moramo še enkrat sestati s Komunalnim podjetjem Ptuj in ponovno preveriti strukturo cene. Če bomo ugotovili, da se v tej da še kaj spremeniti, bo to pomenilo, da ne bo prišlo do tako visokega povišanja cen. Verjamem, da bomo še našli kakšne rezerve," je dejal Senčar.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Da je podražitev oskrbe z vodo nujna meni nekdanji ptujski župan in sedanji mestni svetnik Štefan Čelan, ki je že v času svojega mandata večkrat poudaril, da bo po desetletnem umetnem zadrževanju cen s strani države kmalu prišlo do ure streznitve. To področje bo po njegovem mnenju zato moralo zelo kmalu biti urejeno v skladu z evropsko regulativo, je še dejal Čelan.
Sicer pa je bilo pričakovati, da bodo ptujski mestni svetniki danes odločali tudi o proračunu za leto 2015, potem ko so prvo branje opravili že sredi decembra. A v županstvu so si za dokončno oblikovanje dokumenta vzeli nekaj več časa, kot so sprva načrtovali. Vzrok za to je po Senčarjevih besedah še vedno neznana dokončna višina povprečnine.
"V torek imamo naslednja usklajevanja glede povprečnine in zato bomo proračun sprejemali na februarski seji," je napovedal ptujski župan. Predlog, ki je bil dan v javno obravnavo, sicer predvideva občutno nižje številke od preteklih, saj predvideva vsega 27,4 milijona evrov prihodkov in 27 milijonov evrov odhodkov. Na račun zakonsko naloženih nalog bodo najbolj trpele investicije, ki naj bi jih bilo kar za tretjino manj.