Slovenija

Največ težav v Pomurju

Sašo Avramovič
5. 9. 2014, 17.52
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Vreme je v preteklih dneh povzročilo nemalo težav po državi. Meteorna voda je zalila veliko kleti in cest, med drugim je bil zaprt tudi mejni prehod Hotiza.

T.B.

Že v ponedeljek so na Agenciji RS za okolje (Arso) opozorili, da bodo reke po državi v ponedeljek in torek še naraščale. V nekaterih delih države so imeli sicer težave že v noči na ponedeljek, ko so državo zajela neurja z nevihtami, močnimi nalivi in sunki vetra.

Meteorna voda je takrat zalila številne objekte, največ na območju občin Celje, Slovenske Konjice, Vojnik, Žalec in Novo mesto. Vreme se tudi v ponedeljek in torek ni umirilo. Ogromno težav je bilo med drugim v veliko krajih po Pomurju.

T.B.

Reka Mura je že v ponedeljek popoldne začela poplavljati znotraj protipoplavnih nasipov, reka Ščavnica je v Spodnjih Ivanjcih prestopila bregove. V torek zjutraj so zaradi poplavljenega cestišča zaprli tudi mejni prehod Hotiza. Iz PU Murska Sobota so v torek še sporočili, da je reka Mura poplavila regionalno cesto med Razkrižjem in Srednjo Bistrico.

T.B.

Rotarijska ura na Ajdovščini praznuje 20. obletnico. Foto Rotary klub Ljubljana

Njena.si

Mestni utrip že 20. leto spremlja ikonična Rotarijska ura na križišču Ajdovščina

Iz Primorske so v torek poročali o močni burji na območju Vipavske doline. Hitra cesta Razdrto–Vrtojba med razcepom Nanos in priključkom Ajdovščina je bila zaprta tudi za počitniške prikolice, hladilnike in vozila s ponjavami do nosilnosti osem ton.

T.B.

Reka Mura je še včeraj naraščala, nemalo težav je bilo tako v okolici Lendave. Številni potoki so ogrožali stanovanjske objekte. Zaradi naraslih voda je bil poplavljen tudi del igrišča Nogometnega kluba Nafta 1903.

T.B.

Včeraj so iz Arsa tudi izdali opozorilo: »Pretok reke Mure se je v Gornji Radgoni ustalil pri 600 m3/s. Velik pretok bo imela Mura tudi v prihodnjih dneh. Pretok Ledave in pritokov so veliki, zadrževalniki in kanali v Prekmurju so polni vode. Visoka Mura še dodatno otežuje odtok Ledave, zato se hidrološke razmere v spodnjem toku Mure in Ledave še ne bodo izboljšale. Visoka podtalna voda in zaledne vode bodo ohranjale poplavne površine.«