Charbova knjiga je v angleščini naslovljena An Open Letter to the Fraudsters of Islamophobia who Play into Racists' Hands (Odprto pismo goljufom islamofobije, ki delujejo v prid rasistov). V njej je avtor branil pravico do smešenja religij. S pisanjem je zaključil dva dni pred smrtjo.
Prvič je Charlie Hebdo izšel že teden dni po napadu, na naslovnici pa je bil upodobljen užaloščen prerok Mohamed z napisom "Je suis Charlie" v rokah, nad njim pa piše "vse je oproščeno".
Delo je hkrati zagovor uredniške politike Charlie Hebdoja in hkrati napad na kritike časopisa. "Predpostavka, da se lahko smejiš vsemu z izjemo določenih pogledov na islam, ker so muslimani veliko bolj občutljivi od ostalih - kaj je to, če ne diskriminacija," se je spraševal avtor.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
V terorističnem napadu na uredništvo Charlie Hebdo, ki je šokiral Francijo in Evropo, sta brata Said in Cherif Kouachi ubila 12 ljudi, med katerimi je bil tudi Charbonnier. Charb je prejel številne grožnje s smrtjo, po tem, ko je časnik leta 2006 objavljal strip, v katerem je nastopal prerok Mohamed.
Prvič je Charlie Hebdo izšel že teden dni po napadu, na naslovnici pa je bil upodobljen užaloščen prerok Mohamed z napisom "Je suis Charlie" v rokah, nad njim pa piše "vse je oproščeno". V več muslimanskih državah je naslovnica sprožila proteste.