Obtoženi naj bi otrokoma celo pustil pismo, v katerem je priznal umor.
Eleno Begant, nekdanjo ravnateljico mariborske podružnice valdorfske šole, nazadnje pa direktorico Centra za državljansko vzgojo, naj bi partner Aleksander Begant umoril v družinski hiši v Limbušu.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Obdolženi naj bi svoje sledi pustil na sekiri, s katero naj bi umoril ženo, mladoletnima otrokoma pa celo pustil pismo, v katerem je priznal, da ga je k dejanju navedlo ljubosumje. Sam je poskušal s skokom v Dravo storiti samomor, a se ni utopil, iz vode ga je podhlajenega rešil ribič.
Višji državni tožilec Zoran Klinc je včeraj Begantu v zameno za priznanje ponudil 20 let zapora in podaljšanje pripora do pravnomočnosti sodbe, vendar se ta tokrat o krivdi še ni izrekel. Njegov zagovornik Slavko Vesenjak je namreč zahteval izločitev javnosti, da bi Begant lahko izpričal nekaj okoliščin in zasebnega življenja, ob tem pa še imenovanje novega izvedenca psihiatrije.
Izvedenec naj bi po njegovi razlagi še pred morebitnim priznanjem obdolženega pojasnil, ali pri njem obstaja duševna motnja, ki bi lahko vplivala na neprištevnost v času storjenega dejanja. Begant naj bi namreč že pred dejanjem tožil zaradi duševnih težav in celo enkrat poskušal storiti samomor, po dejanju pa si je že štirikrat poskusil vzeti življenje.
Tožilec predlogom obrambe ni izrecno nasprotoval, o njih pa je odločila sodnica Danila Dobčnik Šošterič, ki je izločitev javnosti že s predobravnavnega naroka zavrnila, ker da za to ni zakonskih pogojev. Le delno je ugodila zahtevi za dodatno izvedensko mnenje. Po njenem namreč ni treba izdelovati novega mnenja, pač pa dopolniti obstoječega. Nadaljevanje predobravnavnega naroka bo 25. septembra.