Zdravje
Tihi ubijalec, ki vsako leto vzame več kot 1,7 milijona življenj
November je tudi mesec ozaveščanja o pljučnem raku. Gre za tip raka, ki vzame največ življenj, tokrat pa so o bolezni, dejavnikih tveganja, prepoznavanju simptomov, pomembnosti zgodnjega odkrivanja pljučnega raka spregovorili tudi na novinarski konferenci Društva pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije.
S špinačo in fižolom nad slabokrvnost
Železo je element, ki ga naše telo nujno potrebuje. Najpomembnejši je hemoglobin, ki prenaša kisik v krvi po telesu.
Ne prezrimo očitnih znakov raka prebavil
Nastanek raka na požiralniku, želodcu, jetrih, žolčniku, trebušni slinavki ter na debelem črevesu in danki pogosto sprožijo okužbe, zdravila in druga dražila iz okolja.
Kdaj ste nazadnje merili očesni tlak? Naj vam ne vzame vida
Zelena mrena (glavkom), je prebrisan tat, saj zelo počasi uničuje občutljiva vlakna vidnega živca, tako da oči ne morejo več sporočiti možganom, kaj vidijo.
Z zeleno nad prehlade in kilograme
Razmeroma topel november nam omogoča, da nekoliko dlje uživamo v zelenjavi z domačega vrta. Tokrat smo preverili, kako koristna je zelena. Tista z močnimi stebli in tista z okusnimi gomolji. Ne spreglejte je!
Okrepite telo s timijanovimi pripravki
Mrzli, sivi in deževni jesenski dnevi bodo iz marsikaterega nosu privabili »svečko«. Da bi se zaščitili pred prvimi jesenskimi obolenji, poiščite zdravilo z domačega vrta.
Kdaj vas kašelj opozarja na resno bolezen pljuč?
Sedem dni s kašljem, ki kar traja in traja, ni šale. Če pokašljujemo več kot sedem dni, ne čakajmo, ali bo pomagal še en čaj, temveč pojdimo k zdravniku!
Mediteranska dieta še boljša z rdečim vinom
Dieto z obilo zelenjave, ribami in olivnem oljem poznajo tudi otroci, manj pa je znana nadgraditev takšne prehranjevalne piramide z vsakodnevnim kozarcem rdečega vina.
Pozorni moramo biti na vsako pospešeno in neredno bitje srca
Atrijska fibrilacija je motnja srčnega ritma.
Kalcij in vitamin D sta ključna za močne kosti
Če ste se že kdaj spotaknili po stopnicah in si zlomili kost, potem to lahko pripišete nerodnosti, vendar pa bi bila lahko kriva tudi osteoporoza.
Natalija Sakelšek: Zdravljenje v tujini in povračilo stroškov zdravljenja zaupajte strokovnjaku
Že res, da je zdravljenje v tujini pravica iz obveznega zdravstvenega zavarovanja. Kaj pa, ko vam ZZZS zavrne povračilo stroškov zdravljenja v tujini?
Pet Slovencev med nagrajenci za vrhunske dosežke na področju farmacije in medicine
Nagrade International Medis Awards za klinična dognanja zdravnikov in farmacevtov srednje in jugovzhodne Evrope je prejelo pet Slovencev. Strokovna komisija je skupaj deset nagrajencev izbrala izmed 207 prijavljenih iz devetih držav, so sporočili iz družbe Medis. Nagrade je družba podelila v torek in ob tem obeležila tudi 30-letnico poslovanja.
Pozor, ti mandlji skrivajo salmonelo!
Podjetje Hofer je iz prodaje odpoklicalo izdelek Celi mandlji, 200 gramov, proizvajalca Happy Harvest.
Rak prostate: odgovor leži tudi v genetskih mutacijah
Moški z določenimi genetskimi mutacijami so podvrženi večjemu tveganju za razvoj raka prostate, ugotavljajo znanstveniki.
Pomagajmo sinusom s hrenom in poprom
Nepravilno zdravljen sinuzitis oziroma vnetje sinusov se pogosto razvije v kronično obolenje. Kako ga odpraviti ali vsaj omiliti na naraven način?
Do odličnega imunskega sistema z uživanjem blitve
Blitva je odlična zelenjava, ki se še posebej prileže k morskim jedem. Na voljo je vse leto in spada med zdrave vrste zelenjave, kar ji daje v prehranski verigi pri oskrbi z zelenjavo prednost pred ostalimi.
To jesen ostanimo zdravi s pripravki iz zdravilnega ameriškega slamnika
Zagotovimo si zdravo jesen in zimo in okrepimo imunski sistem takoj ob prihajajoči pomladi.
Kako (ne)varno je živilo s pretečnim rokom?
V trgovinah, kjer so police prepolne živil, se kupci pogosto znajdemo v precepu, ali je določeno živilo dobro kupiti in v kolikšnem času ga moramo porabiti. Zato je dobro poznati osnovna določila in se tako izogniti zdravstvenim zapletom.
Odpravlja vzroke, ne lajša le simptomov
Ameriški slamnik je tudi v Sloveniji že precej uveljavljen. Zasajenega najdemo že na domačih vrtovih, medtem ko je nekoč kraljeval zgolj po parkih in botaničnih vrtovih.
Alzheimerjeva bolezen: je sovražnik št.1 naš najboljši prijatelj?
Prav imate, obstaja preventiva in celo kurativa. Znanstveniki celo pravijo, da bi, ob upoštevanju sodobnih spoznanj, lahko Alzheimerjeva bolezen ponovno postala zelo redka. Pot do tam zahteva predvsem, da drugače razumemo to bolezen in vlogo, ki jo ima v njej amiloidni plak.
Pripravite si poparek proti gripi in obkladke zoper boleče sklepe
Pripravimo številne domače pripravke, ki nam bodo v pomoč pri zimskih tegobah in vsakodnevnih težavah.
Za rakom pljuč vedno pogosteje zbolevajo ženske
November je mesec ozaveščanja o pljučnem raku, za katerim pri nas vsako leto zboli okoli 1300 ljudi. Rak pljuč pa ima tudi visoko umrljivost, zaradi te diagnoze na leto umre več kot tisoč bolnikov, piše na spletni strani Državnega programa obvladovanja raka (DPOR). Za tem rakom zbolevajo predvsem moški, v zadnjih letih pa narašča število žensk.
Obisk zobozdravnika lahko reši življenje
Vedite, da se vsaka sprememba ustne sluznice, še posebej če traja nekaj tednov, lahko razvije v raka. Ta je pogostejši pri moških.
Odpihnimo "vetrove"
O črevesnim plinih in tegobah, ki jih ti povzročajo.
Obramba pred jesensko nadlogo – herpesom
Včeraj stres v službi, premalo časa za zdrav obrok in počitek, danes pa so že vidne posledice: herpes – na ustnici, okoli nje ali pa tik pod nosom.