Zdravje
Aktualno! Znova do specialistov brez čakalne dobe s povračilom stroškov zdravljenja
Paciente, ki imajo napotnico in bi želeli zdravljenje brez čakalne dobe, znova naročamo na specialistične zdravstvene storitve na Hrvaško s povračilom stroškov zdravljenja od obveznega zdravstvenega zavarovanja.
Ko se dlesni vnamejo
Težave prinašajo bakterije in obloge.
Žitarice so boljša izbira, kot je moka
V raziskavah, ki so jih izvajali zadnjih petnajst let, je hrana z nižjim glikemičnim indeksom povezana z zmanjšanjem tveganja za srčne bolezni, sladkorno bolezen tipa 2, možgansko kep, depresijo …
Paprika za dober vid, sardine za zdravo kri
Po 50. letu je pravilna prehrana pomembnejša kot kdajkoli prej, še posebej zato, ker vaše telo doživlja velike hormonske spremembe. Poglejmo, kaj ne sme manjkati na jedilniku.
Pri nas še nepriznana poklicna bolezen
Sindrom zapestnega prehoda oziroma karpalnega kanala, ki je bil že pred dobrim desetletjem v Evropi najpogosteje prijavljeno poklicno obolenje, je pogosta zdravstvena težava tudi v Sloveniji. Ocenjuje se, da ima omenjene težave, ki pogosteje prizadenejo ženske, okrog 60 tisoč Slovencev. Sindrom karpalnega kanala pri nas ni uvrščen na seznam poklicnih bolezni, čeprav zdravniki opozarjajo, da so prav poklicni dejavniki pomemben vzrok za njegov nastanek. Res pa je, da niso edini.
Ječmen na očesu: zakaj nastane ter kako ga odpravimo?
Ječmen ali ječmenček je pogosto poimenovanje za rdečo bulico, ki je videti kot mozoljček in ki se običajno pojavi na veki ali pa ob robu očesa. Boleča nadloga lahko napade kogarkoli.
3 preproste rešitve, pri katerih uporabimo kis
Le kaj bi brez kisa? Ne le da je nepogrešljiva sestavina solat in nekaterih drugih jedi, je tudi odličen pripomoček pri čiščenju. A to še ni vse, uporabite ga lahko še drugače.
Poskrbimo za zdravje ledvic in sečnih poti
Iz odpadnih snovi, ki se izločajo v urinu, lahko nastanejo kristalne strukture različnih velikosti – ledvični kamni. Ti so sprva zelo drobni in lahko šele po več letih začno povzročati težave.
Ko majceno bitje odide: Zakaj lahko pride do prekinitve nosečnosti?
Oploditev je pravcati čudež. Jajčece in semenčice s 23 kromosomi se morata uspešno združiti, da bi lahko oblikovala zarodek s 46 popolnoma razvitimi kromosomi.
So razkužila res pomembna pri prehladih?
Nikomur ni vseeno za svoje zdravje, zato je prav, da, če je mogoče, ukrepamo preventivno. Preverili smo cene razkužil in kako se zavarovati pred nalezljivimi boleznimi, kot je gripa in koronavirus.
Ko zateguje, poka, peče pa tudi krvavi
Suha koža je pogosta težava v hladnejših mesecih, a tudi sicer lahko postane velika nadloga. Ob ignoriranju težave, nepravilni negi in preveliki izpostavljenosti kože tvegate pojav številnih bolezni, med drugim tudi atopičnega dermatitisa.
Dolgotrajna, boleče in moteča nevšečnost
Po rokah in nogah se v vseh starostnih obdobjih pojavljajo različne bradavičaste tvorbe, ki so estetsko moteče in lahko tudi boleče.
Preizkusite pripravke iz trobentic ter izboljšajte svoje zdravje in počutje
Da bi si zagotovili celo leto zdravja, lahko pridni zeliščarji že zavihate rokave. Na travnikih in ob gozdnih jasah nas pričakuje že kar nekaj zelišč, ki koristijo zdravju.
Manj znane, a nič manj razširjene med ljudmi
Čeprav zanje še niste slišali, to ne pomeni nujno, da jih ne prepoznate. Gre za motnje hranjenja, ki so večinoma posledica sodobnega načina življenja in pritiskov družbe na posameznika.
S cimetom in kavo nad pomarančasto kožo
Pesti skoraj vsako žensko (in tudi nekatere moške), ji načenja samozavest in preprečuje, da bi v toplejšem delu leta z veseljem razkrila svoje obline.
Odpravimo škiljenje in slabovidnost pri otroku
Zadnja leta je med mlajšimi – pri tem imamo v mislih že predšolske otroke – opaziti vse več obrazov, ki jih krasijo očala.
Naravna pomoč pripravkov iz ljudskega zdravilstva
Obstaja kar nekaj naravnih »morilcev« bradavic: koloidno srebro, kis, česen in limonin sok.
Poskrbimo za zdravje na delovnem mestu
Minuta gibanja vsakih dvajset minut ali pet minut na uro; vse se sešteva in ne pomeni izgube časa, ampak boljše počutje in večjo učinkovitost.
Kurje oko: zakaj nastane in kako ga lahko pozdravimo
Kurje oko je izraz, ki vam zagotovo ne vzbuja prijetnih občutkov, zlasti v povezavi s stopali. Gre za neprivlačno nadlogo, ki je lahko zelo boleča.
Spregledana mirta zdravi in pomlajuje
Verjetno lahko skoraj z gotovostjo trdimo, da velja za enega najbolj razširjenih grmov v Primorju. A mirta ni zgolj grm, temveč je izjemno koristno zelišče, ki zdravi dihala in sečila.
Poskrbimo za dlesni in zavarujmo srce
Z nezdravimi dlesnimi strokovnjaki povezujejo srčne bolezni, sladkorno bolezen, pljučnico in kronične pljučne bolezni, saj bakterije iz dlesni potujejo naprej po krvi.
Virusi na letalu? Kako se zaščititi?
Strah pred tem, da bi se z novim koronavirusom Covid-19 okužili na letalu, je vse bolj prisoten med potniki. A se virusi na letalu res širijo tako intenzivno?
Odpravite kašelj s pomočjo trobentic
Poleg zvončkov in drugih znanilcev pomladi so travnike in gozdne jase pozdravile že tudi trobentice. Morda jih tu in tam utrgamo zgolj za »trobljenje« v votla stebla, le redko pa pomislimo na njihove zdravilne lastnosti.
Tanja priznava: ”Ta del Kmetije se pri meni ne bo ponovil nikoli več!”
Čeprav je od nekdaj veljalo, da delo na kmetiji premaga marsikatero vadbo in tako pozitivno vpliva na splošno počutje, pa udeleženka Kmetije, Tanja Balabanič, razkriva resnico o tem, kako je občutila posledice bivanja na Kmetiji in zakaj so bile hujše, kot je kdajkoli pričakovala.
Z brezo, sivko in smiljem do naravne lepote
Naravni lepotni rastlinski pripravki postajajo vse bolj zaželeni, saj ne vsebujejo nevarnih sestavin. Številne od njih lahko pripravite tudi doma.