Zdravje
Jejte jih za zajtrk, pa ne boste debeli
Najpomembnejši obrok dneva. Zato je še kako pomembno, da je kakovosten in dober. Privoščite si ovsene kosmiče, ki so najbolj cenjena in zdrava ovsena jed. Preverite, zakaj je dobro, da se na vašem krožniku znajdejo vsaj dvakrat na teden.
Maraton za ljubitelje gorskega kolesarjenja
Športno društvo Utrip iz Zminca pri Škofji Loki ter Športna zveza Škofja Loka ta vikend vabita na gorsko-kolesarski maraton.
Za negovane in močne nohte
Nohti so nepredvidljivi – danes trdni, jutri krhki. Vse to pa je večinoma odvisno od genov oziroma od tega, kaj jeste in koliko vode popijete ter kako za nohte skrbite.
Pa kaj, če se niste depilirale!
Ginekologi zagotavljajo, da želijo slišati vse, kar vas skrbi, čeprav se tega morda sramujete oziroma se vam zdi nenavadno ali neumno. Resda se številne ženske prav nič ne veselijo obiska pri ginekologu, a verjemite, da tudi vašemu zdravniku ni lahko.
Bolniki hočejo robota!
Na začetku poletja, ko človekoljubna dejavnost po navadi za nekaj mesecev zamre, je v Ljubljani nekaj navdušencev, zdravnikov in bolnikov, pa tudi zdravih zanesenjakov ustanovilo Društvo uroloških bolnikov.
Nov, še agresivnejši sev ptičje gripe
Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo (FAO) svari pred novim sevom ptičje gripe, ki se je pojavil na jugovzhodu Azije.
S sobno rastlino nad glavobol
Če vas mučijo nočne more, nespečnost, če se prebujate z glavobolom in vas hromi nepojasnjen stran, postavite pod posteljo nekaj plodov divjega kostanja. Kostanj namreč nevtralizira slabe vplive.
Jesenski plodovi prinašajo lepoto
V času, ko se narava obarva v tople tone, nam jesenski plodovi poleg hrane ponudijo tudi obilico lepote, če jih seveda znamo pravilno izkoristiti. Naj vas navdihnejo naslednji nasveti.
Pomen beljakovin
O prehrani športnika smo že pisali, a ker je to področje tako široko in za športnike tudi zelo pomembno, se spet vračamo k prehrani. Tokrat smo pod drobnogled vzeli beljakovine in potrebe tekačev po njih. Kaj sploh so beljakovine, zakaj jih potrebujemo in koliko, pa vam zaupamo v naslednjih vrsticah.
Čudežni zeleni napitek za vitkost
Shujšajte z domačim osvežilnim limoninim napitkom, katerega osnova je zeleni čaj.
Vadite v dvoje
Ste že slišali za akrojogo? Najbrž ne, saj je zmes joge in akrobatike pri nas nekaj novega in svežega.
Poskusno cepivo proti eboli na voljo prihodnje leto
Poskusno cepivo proti eboli, ki ga razbijata britanski farmacevtski velikan GlaxoSmithKline in ameriški NewLink Genetics, naj bi bilo v afriških državah, ki jih je prizadela ta smrtonosna bolezen, na voljo za uporabo v začetku prihodnjega leta, je danes sporočila Svetovna zdravstvena organizacija (WHO).
Kurkuma koristi možganom
Kurkuma, ki jo pogosto najdemo v mešanici začimb ali jedi imenovani kari, ima zdravilen vpliv na človekove možgane.
UKC Maribor po prvi polovici leta s slabim pol milijona evrov izgube
Univerzitetni klinični center Maribor je poslovanje v prvi polovici letošnjega leta zaključil s 435.000 evri izgube. Kot je na današnji seji sveta zavoda povedal direktor Gregor Pivec, je takšen rezultat "relativno ugoden", minus pa predvsem posledica izplačila polovice drugega obroka tretje četrtine plačnih nesorazmerij zaposlenim.
Ravno prav majhne, da jih vlagamo cele
Vložene kumarice so bile še posebno na severu Evrope in v Rusiji poleg kislega zelja vedno pomemben del ozimnice, saj celo dolgo zimo ni bilo sveže zelenjave, zato so jih vedno pripravljali v velikih količinah, kar je za gospodinje pomenilo precej dela.
Srbi ne marajo rekreacije
Prebivalci Srbije so telesno neaktivni, največ časa preživijo sede ali leže, premalo hodijo in se ne ukvarjajo z rekreacijo, je pokazala raziskava, ki jo je izvedlo več pristojnih srbskih državnih ustanov.
Do novembra že 20.000 okuženih?
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je posvarila, da se bo število okuženih s smrtonosnim virusom ebole do novembra potrojilo na 20.000, če države ne bodo odločneje ukrepale v boju proti tej bolezni. Kot kaže danes objavljena študija WHO, bi se lahko brez drastičnih ukrepov število okuženih z ebolo vsak teden povečalo za tisoč.
Kako si lahko v boju proti kašlju pomagate sami
Vrhunska kitajska zdravnica dr. Lu Li, ki deluje v ljubljanskem centru Dao TKM, bo vsak ponedeljek odgovarjala na vaša vprašanja o zdravju. Tokrat nam je pripravila nekaj splošnih nasvetov.
Kako mladostno postavo ohraniti tudi v zrelih letih
V menopavzi se spremeni hormonska slika, saj postane proizvodnja hormonov v ženskem telesu nestanovitna. Prva sprememba, ki jo opazimo, je spremenljivo razpoloženje, a posledice klimakterija so vidne tudi v povišani telesni teži. To neljubo spremembo povzroča predvsem hormon inzulin, ki ga proizvaja trebušna slinavka.
Smo ebolo podcenjevali? Dovolj je ena sama mutacija
Virus ebole je smrtonosen, vendar pa je od nas oddaljen nekaj tisoč kilometrov, kar nam zagotavlja relativno varnost. Toda glede na zaskrbljenost virologov zaradi neustavljivega širjenja virusa po državah zahodne Afrike postaja ta varnost čedalje bolj vprašljiva. Lahko virus mutira, se lahko spremeni tako, da se bo prenašal po zraku? Smo res varni ali pa je oddaljenost virusa le slepilo in bo ebola slej ko prej tudi med nami?
Če boste seksali tako, vam ne bo žal
Naj poletje prinese svež veter tudi v vaše spalnice: že drobne spremembe lahko poskrbijo za pravo tropsko vročino!
Savina proti sladkorju in maščobam
Jutri, v nedeljo, 21. septembra, bo v ljubljanskem parku Tivoli Popoln dan, ki ga Savina Atai pripravlja ob zaključku enoletne brezplačne izobraževalne akcije S.U.P.R. (Savinina univerza popolne regeracije). Tokrat je glavni moto: recimo ne sladkorju in slabim maščobam!
Moški si raje privoščijo tiste bolj obilne, kot pa suhice
Moški, ki so sodelovali v raziskavah o spolnosti, so povedali, da so v postelji samozavestnejši z ženskami, ki imajo malce več kilogramov.
Je sonce še naš prijatelj?
Že res, da ga letos ni bilo veliko, zato pa je pomembno, da ga izkoristimo, ko pokuka izza oblakov. Preverili smo, za kaj vse je sonce dobro in koristno.
Z ebolo se je okužilo že skoraj 5000 ljudi
V najbolj smrtonosni epidemiji ebole se je z virusom te hemoragične mrzlice na zahodu Afrike okužilo že skoraj 5000 ljudi. Od skupno 4985 okuženih v petih zahodnoafriških državah je doslej umrlo 2461 ljudi, je danes sporočila Svetovna zdravstvena organizacija.