Zdravje
Kam hodite na kosilo?
Si običajno privoščite obilno kosilo v restavraciji, skočite po priboljšek v pekarno ali vam pogosto (za)diši hitra hrana?
Toniki za obraz
Toniki so pomemben korak pri negi obraza, saj poskrbijo tudi za to, da se aktivne sestavine iz krem pozneje bolje vpijejo v kožo.
Zakaj ne smemo jesti tunine vsak dan? To bi vas lahko skrbelo…
Iz njenega mesa izdelujemo paštete in hitre solate s testeninami. Konzervirana tunina omogoča enostaven dostop do proteinov ali hitro pripravljen obrok, ko želimo nekaj pojesti na hitro. Toda, ali jo je pametno jesti vsak dan?
Izmensko delo poneumlja
Posledice izmenskega dela so prezgodnje staranje možganov in zmanjšanje intelektualnih sposobnosti, kaže študija francoskih in walških znanstvenikov. Ljudje z izkušnjo desetletnega izmenskega dela so imeli namreč na testiranjih kognitivnih sposobnosti možganov enake rezultate kot ljudje, ki so bili od njih starejši šest let in pol.
Slovenija prejela prestižno nagrado
Na srečanju s področja zdravstvenega turizma MHTM v Almatyu, bivši prestolnici države Kazahstan, ki je potekalo 20. in 21. oktobra, je bil Medical center Rogaška v skupini zdraviliških resorjev nagrajen s prestižnim priznanjem v kategoriji Zdravilišče leta 2014 (Health Resort of the Year 2014).
Ne spreglejte: mačji krempelj, naravni antibiotik
Mačji krempelj je naravni antibiotik. V tradicionalnem zdravilstvu se že stoletja uporablja za boj proti tumorjem, astmi, artritisu, driski, želodčnim čirom, zajedavcem, kandidi, vsem oblikam herpesa ter drugim vnetnim in nalezljivim boleznim.
7 razlogov, zakaj je dobro, če izpustimo zajtrk
Vsi smo že slišali, kako zajtrk predstavlja najpomembnejši obrok dneva. Veliko pa je raziskav, ki dokazujejo, kdaj in zakaj je pa odločitev dobra, da zajtrk izpustimo.
9 zelišč za čiščenje pljuč in izboljšavo dihanja
Vaš dihalni sistem nenehno deluje. Cel dan, vsak dan, je motor, ki poganja kisik po telesu. Žal je lahko tudi vstopna točka za alergene, trdne delce, rakotvorne snovi, plesni, nevarne mikroorganizme in druge strupe. Vsakodnevna izpostavljenost onesnaženju tako neugodno vpliva na dihala in telo. K sreči nas je narava dodobra založila z zelišči, ki pomagajo pri obnovi in delovanju dihalnega sistema.
Vzrokov za boleč spolni odnos je več
Tako z drugimi besedami označujejo meno, saj se ženskam razpoloženje hitro menja, telo se spreminja, posledice pa vplivajo tudi na spolno življenje. Pogosto so težave psihične narave.
Stres in napetost nikakor ne spadata v posteljo
Kot je znano, v menopavzi telo proizvaja manj ženskega hormona estrogena, zato nekateri verjamejo, da to vpliva na zmanjševanje libida. Vendar pa so raziskave pokazale, da je glavni dejavnik pri zmanjševanju libida oziroma spolne sle ženskin odnos do spolnosti in njeno zdravstveno stanje.
Izognite se bolečim migrenam!
Čeprav se migrena pojavlja pri veliki večini ljudi, po mnenju zdravnikov za naše zdravje ni nevarna. Zmanjšuje kvaliteto življenja in velikokrat je povod, da se naši načrti porušijo.
Vsakodnevne navade, ki uničujejo vašo kožo
Vsem nam je dobro poznano, katere navade niso dobre za našo kožo. To so kajenje, prevelika količina alkohola, premalo spanja, spanje z neočiščeno kožo, nezdrava prehrana, premalo fizične aktivnosti, premalo pitja tekočin. To so tihe grožnje naši koži, saj se ne zavedamo škodljivih učinkov, ki nam pretijo.
Zakaj je vsak dan priporočljivo spiti kozarec vina?
Veliko se govori o tem, da vino pripomore k vitkejši telesni liniji, k boljšemu zdravju in k daljšemu in bolj kvalitetnemu življenju.
Več stresa, več teka
Za ene najbolj dolgočasna telesna aktivnost, za druge najbolj pomembna, brez katere jim živeti ni. Govor je o teku. V Sloveniji v zadnjih letih zaznavamo porast tekačev, kar nazorno kaže vsakoletno vse večje število udeležencev na nedavnem priljubljenem ljubljanskem maratonu. Letos je znova padel rekord, skupno število navdušenih tekačev in tekačic je bilo 22. 556.
Vztrajanje pri prenizki teži
Ko se najstnica ali najstnik pri 45 kilogramih in višini 170 centimetrov zazre v ogledalo, se kljub podhranjenosti vidi debelo ali debelega.
Povezava med rakom dojke in modrčkom?!
Dan brez modrca prejšnji teden ni samo spodbudil mnogih žensk, da so se za kratek čas osvobodile tesnih spon, temveč je tudi sprožil strahove, koliko je nošenje modrčka nevarno oziroma škodljivo za zdravje. Zadnje čase se namreč pojavljajo trditve, da niso nevarni le pretesni in z žico ali ribjo kostjo podloženi modrci, temveč kar vsi po vrsti. Čim več naj bi jih nosile, tem večja naj bi bila nevarnost, da zbolimo za raka dojk. A najnovejša znanstvena raziskava to trditev zavrača. Po drugi strani pa tudi ni nobenih medicinskih razlogov za nošenje modrca.
O tem farmacija molči: Soda bikarbona!
Soda bikarbona je sovražnik vseh dragih zdravil, ki jih ponuja farmacija kot nujna in edina možnost zdravja … Preberite si, kako vam lahko ta poceni prah za zmeraj spremeni življenje!
Pokal Dolenjskega lista Marjeti Stržinar in Mateju Uhanu
Z 19. tekom po vinski cesti se je v nedeljo v Bušeči vasi končal letošnji pokal Dolenjskega lista v tekih.
Na ljubljanskem maratonu prvič dopinške kontrole rekreativcev
Na 19. Volkswagen ljubljanskem maratonu konec tedna v slovenski prestolnici bodo prvič izvajali tudi dopinške kontrole med rekreativci; v primeru pozitivnega testa izid ne bo veljal in tudi uvrstitev v posamezni kategoriji bo črtana. Kot običajno bodo testirali tudi aktivne športnike.
Kitajci zdravilo za ebolo poslali v Afriko
Sihuan Pharmaceutical Holdings Group je poslal v Afriko nekaj tisoč odmerkov eksperimentalnega zdravila.
Te hrane ne smete zamrzovati!
V časih, ko s hrano še posebej ne gre razmetavati, je zamrzovalnik lahko naš najboljši prijatelj. Vedeti pa moramo, da so nekatera živila za zamrzovanje neprimerna, druga pa celo nevarna za zdravje.
Kolar Celarčeva napoveduje spremembe zdravstvenega sistema
Ministrica za zdravje Milojka Kolar Celarc je na današnjem srečanju Društva ekonomistov in vodstvenih delavcev v zdravstvu v Podčetrtku spregovorila o strateških usmeritvah v zdravstvu. Kot pravi, so že začeli s pripravami na spremembe zdravstvenega sistema, v središču katerega mora biti uporabnik zdravstvenih storitev.
Splošni bolnišnici Trbovlje donacija za nakup inkubatorja
Društvo Tandem iz Zagorja ob Savi je zaključilo humanitarno akcijo Jaz, Ti, Mi, za Slovenijo, v okviru katere je potekalo prvo državno prvenstvo v zbiranju pločevink za osnovne šole. Vsa zbrana sredstva bo društvo nocoj predalo trboveljski bolnišnici za nakup inkubatorja. Doslej so v akciji, ki je potekala ves september, zbrali več kot 3000 evrov.
Zdrave krompirjeve počitnice v Termah na morju
Prihaja čas krompirjevih počitnic, ki kar kličejo po zasluženem oddihu, sprostitvi, kakovostnem času z družino in sončnimi aktivnostmi za velike in majhne. Kam bi se podali tokrat?
Poškodovani v najproduktivnejših letih
Poškodbe so najpogostejši vzrok smrtnosti in invalidnosti v najproduktivnejših letih življenja, ob svetovnem dnevu travme poudarja predstojnik travmatologije na UKC Ljubljana Matej Cimerman. Na oddelku letno obravnavajo okoli 70.000 poškodovancev. Njihovo število sovpada zlasti z letnim časi, po njegovem opažanju pa tudi gibanjem lune.