Je res Slak glavni zaviralec razvoja?

##IMAGE-3310993##
Po včerajšnjem neuspelem sklicu izredne seje so svetniki, ki so le prišli, na novinarski konferenci predstavili svoja stališča o delu občinskega sveta. Svoje mnenje je najprej predstavil Jože Povšič, ki je zagotovil, da je uradno še vedno svetnik SDS, čeprav je v novembrski številki občinskega časopisa predsednica Občinskega odbora SDS Trebnje Nada Pepelnak zapisala, da so ga izključili iz stranke, "ker ne spoštuje vrednot SDS in ne dela v interesu SDS."
Povšič je prepričan, da je bila izredna seja potrebna, zato je obsodil skupino 14 svetnikov, "ki se je sestavila z namenom, da bi nagajali in zavirali delo v občini. Politična sramota je, da se jim je prislužila SLS, ki je pomladna stranka, tudi DROT se je volivcem prilizoval, da so desno sredinska grupacija, zdaj pa so vsi z LDS, ki je največji poraženec na zadnjih volitvah in v občinskih javnomnenjskih raziskavah. Če so uničili svojo županjo, je jasno, da hočejo uničiti tudi Alojzija Kastelica," meni Povšič.
"Gre za blokado delovanja, da se ne bi kaj realiziralo," je prepričan Marjan Peter Pavlin (NSi), ki je dodal, da so si nekateri postavili cilj, da pridejo spet na oblast, ob tem pa zavirajo vse projekte (industrijska cona Mirna, vzhodni priključek na avtocesto...) in imidž občinske uprave, ki ji zastavljajo po 20, 30 svetniških vprašanj hkrati.
"Glavni iniciator razpada je Janez Slak, on je največji zamernik, misli, da je še vedno direktor," doda Pavlin, ki pojasni, da je tudi v času Slakovega dela na občini v proračunu ostajal denar.
Janez Slak (LDS) odgovarja, da je LDS še vedno največja stranka v Trebnjem in da je v skupini 14 svetnikov zelo pisana druščina. "Potrebne je veliko volje, da se skoordiniramo, jim pa jaz ne diktiram, kako naj mislijo," pove Slak, ki pojasni, da pogosto prav oni sestavljajo odloke, proračun, predpise, vse to z namenom, da dobijo občinski akti rep in glavo in so zakoniti.
"Za projekte, ki stojijo, zagotovo ni kriv občinski svet, uprava je tista, ki mora izvajati proračun. Sicer pa smo županu naložili obvezo, da naj proračun za leto 2009/2010 pripravi do septembra, pa nič od tega," pove Slak, ki je glede včerajšnje seje dejal še to, da je predlagana cena za odkup zemljišč v Dobrniču občutno previsoka, saj je nemogoče, da bi tam občina zemljo kupovala po 45 evrov za kvadrat, na Mirni pa jo prodajala po 20 evrov.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se