Zdravje

Koroška bolnišnica bi rada zdravila tudi tuje bolnike

T.C.
12. 7. 2015, 09.29
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.57
Deli članek:

Nujna pot, da se lahko vpišeš na evropski zemljevid bolnišnic, je pridobitev mednarodne akreditacije Joint Commission International (JCI), meni direktor slovenjgraške bolnišnice Janez Lavre. Bolnišnica letos nadaljuje aktivnosti za pridobitev tega certifikata, ki bi morebitne bolnike iz tujine prepričal k prihodu na zdravljenje v Slovenj Gradec.

STA

Kot pravi direktor Splošne bolnišnice Slovenj Gradec, so nazadnje komisiji JCI posredovali odgovore na obsežen vprašalnik, zdaj čakajo, kdaj bodo dobili datum večdnevne zunanje presoje. Morda bo to že letos, je dejal Lavre.

Bolnišnica se sicer na pridobitev mednarodno priznanega certifikata JCI, ki določa standarde delovanja za bolnišnice in je osredotočen na varno, strokovno in ustrezno obravnavo bolnikov, pripravlja že od leta 2010. Zdaj gre postopek v zaključno fazo, nedavno so imeli sedem internih presoj, je minuli teden povedal njen direktor.

Skupno bo akreditacijski postopek bolnišnico po Lavretovih ocenah stal okoli 70.000 evrov. Sam postopek je sicer zahteven, po njegovih besedah preverjajo in spremljajo okoli 1200 parametrov.

Glede na uspešnost koroške bolnišnice na nekaterih področjih Lavre kot tista, ki bi lahko privabila bolnike iz tujine, omenja področje obravnave prekomerne debelosti, urološke operacije, operacije krčnih žil ter diagnostiko in zdravljenje redkih bolezni.

Po Lavretovih podatkih v Sloveniji certifikat JCI že ima ena zasebna okulistična ambulanta, na pridobitev certifikata pa se po njegovih besedah pripravljajo tudi na Onkološkem inštitutu Ljubljana.