Osamljenost je precej grozna stvar. Je dejavnik, ki pri starostnikih znižuje kakovost življenja, poveča tveganje za nastanek depresije, vpliva na zdravje in menda celo lahko vodi v hitrejšo smrt. Iz tega lahko sklepamo, da druženje učinkovito pripomore k podaljšanju življenjske dobe. Prav tako pa družbene vezi zmanjšujejo preveliko telesno težo in povečujejo telesno aktivnost pri tistih, ki se premalo gibajo.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Prekinite začarani krog
Včasih je težko, a na žalost je treba sprejeti dejstvo, da smo osamljeni. To premagajte z izražanjem svojih občutkov in čustev.
Težko obdobje
Prehod v zlata leta je težak in s seboj prinaša številne boleče izkušnje. Otroci so odšli, upokojili ste se, pestijo vas starostne bolezni ter izgubljate prijatelje in znance iz mladosti. Mnogi starostniki odidejo v domove za ostarele, kjer sta urnik in način življenja drugačna, kot sta bila pred tem. Veliko pa se jih temu ne zna oziroma ne zmore prilagoditi. Poleg vsega številne starostnike pestijo še finančne težave.
Osamljenost
Številni starejši so pogosto izločeni iz skupin, zaradi česar se pojavi občutek osamljenosti. Ta občutek predstavlja najpogostejše negativno čustvo pri starostnikih. Potreba po druženju namreč nikoli ne zbledi. Sploh s tistimi ljudmi, ki nas poznajo in cenijo ter nas spravljajo v boljšo voljo. Zato je zelo pomembno preživljanje kvalitetnega prostega časa s temi ljudmi. Poleg tega, da prinaša številne prednosti njim, jih prinaša tudi vam. Starši vam bodo povedali zgodbe, ki jih še niste slišali, lahko se stisnete v njihov objem in mogoče vam bodo zaupali tudi kakšno skrivnost. Zlasti mame rade delijo sladke skrivnosti svojih receptov. Zato le dvignite telefon, pokličite starše in se odpravite k njim na obisk. Lahko pa jih seveda tudi povabite k sebi.