"Gre izključno za politično odločitev, ker nismo želeli biti marionete in služiti uresničevanju ozkih političnih ciljev," je za hrvaško televizijo izjavil Fičko.
Fičko je pred prihodom v holding uspešno opravil stečajni postopek v trgovski verigi Pevec, mediji pa so ocenjevali, da bo iz dolgov rešil tudi mestno komunalno podjetje.
Zagrebški župan je večkrat ponovil, da bo uprava holdinga morala odstopiti, če se ne bo odpovedala visokim odpravninam, ki so zapisane v njihovih pogodbah o delu. Vsi štirje člani uprave so bili izbrani na javnem razpisu v začetku leta, ko je bilo Bandiću zaradi preiskave o njegovi vpletenosti v korupcijo prepovedano opravljanje županskih nalog.
Med razpisom je mesto vodila nekdanja Bandićeva namestnica Sandra Švaljek, ki je županski položaj zasedla, ko je Bandić lani končal v priporu zaradi suma, da je v primeru Agram z različnimi malverzacijami mesto oškodoval za najmanj 20 milijonov kun (2,6 milijona evrov). Medtem so proti Bandiću vložili tudi prvo obtožnico zaradi zlorabe položaja in pooblastil.
Potem ko je sodišče letos Bandiću dovolilo, da opravlja županske naloge, je bila ena njegovih prvih potez odvzem županskih pooblastil Švaljkovi, ki je potem odstopila s položaja njegove namestnice.
Tudi največje dve politični stranki na Hrvaškem, HDZ in SDP, ki sta v mestni skupščini, v kateri ima večino Bandićeva stranka, v opoziciji, sta ostro kritizirali odstavitev uprave holdinga. Prevladuje mnenje, da je Bandić odstavil upravo, ker člani niso bili po njegovem okusu.