Leta 1982 je legendarni režiser John Carpenter, ki se je podpisal pod največje hollywoodske uspešnice, posnel film The Thing ali po slovensko Stvor. Kar nekaj let pozneje je na trg prišla namizna igra The Thing, in prav to namizno igro smo izkoristili, da smo skočili tudi v svet, ki se dogaja na mizi ... v igri … s prijatelji!
Matej in Krištof – vse ali skoraj o namiznih igrah
Matej Zorec je prevzel krmilo podkastov, kjer bo govor o namiznih igrah, LARP-u, figuricah, zanimivih stvareh, ki so všeč nekoliko bolj posebnim ljudem. No, takim, kot je tudi Krištof, s katerim sta se pogovarjala o pasteh in zabavi, ki nam jo ponujajo tovrstne igre.
O igri
The Thing je igra, ki združuje različne mehanizme, da bi ustvarila izkušnjo, čim bolj zvesto izkušnji izvirnega filma. Gre za igro s »skrito vlogo«, v kateri je eden od igralcev sprva The Thing, drugi pa so ljudje. The Thing poskuša okužiti druge, preprečiti preživelim pobeg iz baze ali poskusi pobegniti z njimi tako, da se vede kot človek. Poleg teh elementov morajo igralci upravljati tudi svojo bazo. Na zemljevidu so enake sobe, kot smo jih videli v filmu, vsaka od njih pa igralcem omogoča različna dejanja. Igralci se morajo nahraniti in poskrbeti, da sta grelnik in generator vklopljena, da ne bi bili v mrazu in temi. The Thing pa poskuša te prostore sabotirati in tako ljudem otežiti življenje ... ali pa tudi ne, saj se poskuša tudi skriti med ljudmi in jih okužiti, ko se ponudi idealna priložnost. Snovalci igre so si prizadevali, da bi na igralno mizo prenesli prav taka osebna čustva in paranojo, kot so jih doživljali protagonisti filma.