Čeprav pri otroški evroviziji ne velja pravilo, da država, ki zmaga, gosti še prihodnje glasbeno tekmovanje, se je v zadnjih dveh letih zgodilo prav to – predlani izvedba izbora v Ukrajini, letos pa na Malti. Ker gre za veliko organizacijo, velike kapacitete delavcev in dolgoročno načrtovanje, se ob takem dogodku vprašamo, ali imamo prave ljudi za to. Če jih imamo, ali je res denar glavni problem ali so problem ljudje, ki ne bi bili kos temu projektu?
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Iz Malte sta se nam oglasila Marjetka in Raay (Maraaya), ki smo ju kot mentorja in dežurna krivca za glasbene uspehe mladih talentov vprašali, kaj bi pomenila zmaga za Slovenijo … »Joj, to pa je vprašanje, na katerega upam, da bo kdaj treba odgovoriti in se resno spraševati o tem,« je v smehu odgovoril Raay. Pa vendarle, lahko zmagamo? »Zelo težko. Imamo dva milijona ljudi, še vedno smo majhni. Pa vendar sem šokiran, da sploh govorimo o zmagi in to čisto resno! Če to pomeni, da bi na koncu bili med najboljšimi sedmimi, potem je to neverjeten uspeh. Imamo res dobro pesem in odlično pevko, ki navdušuje vse po vrsti,« je zaključil Raay, ki bo med 20. in 22. uro nocoj precej na trnih.
Kakorkoli že, največje glasbeno tekmovanje je pred vrati. Blišč, tekmovalnost, šov, oder, zelena soba, glasovanje, vse bo popolnoma enako, le države so med seboj nekoliko bolj povezane, saj je pri otroški zgodbi manj tekmovalnosti. Tako kot v starih časih je, kot kaže in kot pravi Raay, pomembno druženje, navezovanje stikov, predvsem pa promocija države.