Zdravnik vam reče, da vam brez operacije ostaneta največ dva meseca življenja. Nato dva zdravnika zavrneta operacijo, ker se jima zdi prenevarna, po posredovanju profesorice doktorice Metke Zorc privoli šele tretji strokovnjak.
Stresni scenarij – le da je to resnična zgodba, katere glavni junak je Simon Šurev, vodja v devetdesetih letih izjemno priljubljene skupine Sound Attack, v kateri je kariero začela tudi Pika Božič.
Danes je Simon nasmejan in upa, da se limfom, zaradi katerega so se pojavile težave s srcem, ne bo ponovil. Veliko negotovosti in bolečin je pretrpel, vendar ne poskuša pozabiti tistih dni. Ni mu težko poklicati kolegov, ki se srečujejo z rakom, in jim zaupati svojih izkušenj, ker ve, kako pomembno je v takšnih trenutkih imeti ob sebi ljudi, ki so ti v oporo. Nazadnje je bil v moralno pomoč Steffaniu iz skupine Game Over in modnemu oblikovalcu Zoranu Garevskemu.
Kako vas je spremenila bolezen?
Povsem drugače sem začel gledati na življenje, precej spremenil življenjski slog. Pred leti v glasbenem svetu niti ni bilo toliko drog in alkohola in temu razvratu tudi nisem podlegal, sem pa kadil. Zdaj skušam živeti zdravo.
Pa prej? Vas je zdravo življenje zanimalo?
Moram priznati, da o njem nisem niti nikoli razmišljal niti nisem tako živel. Danes mi je seveda žal. Prepričan sem, da ne bi zbolel, če bi kaj naredil zase. Morda bi bil odpornejši proti stresu.
Katere so bile po vašem največje napake, ki ste jih delali pred boleznijo?
Nikoli nisem razmišljal o tem, kaj bo jutri in kakšno škodo lahko naredim svojemu telesu. Večkrat sem kaj popil, nekaj časa sem kadil, skratka, v primerjavi s tem, kako živim danes, sem živel nezdravo. Bolezen te postavi pred dejstvo, da si nekaj počel narobe. No, pa saj nisem bil tako slab. Gotovo je pomembno tudi to, da si pošten do sebe in drugih, da imaš moralo in lahko ljudje rečejo, da je s tabo dobro sodelovati ter da ti lahko zaupajo.