Union Olimpija prvi finalist pokala Spar

STA / J. P.
7. 2. 2014, 20.21
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.53

Košarkarji Uniona Olimpije so prvi finalisti pokala Spar. V polfinalu zaključnega turnirja pokala Spar v Mariboru so premagali Helios z 59:57 (12:12, 31:30, 44:47).

Nikola Miljković

Košarkarji Uniona Olimpije so le še zmago oddaljeni od jubilejnega dvajsetega naslova pokalnega prvaka Slovenije. V polfinalu zaključnega turnirja pokala Spar v Mariboru so premagali Helios z 59:57.

Ljubljančani se bodo v finalu (sobota, 18.45) pomerili z zmagovalcem dvoboja med Krko in Hopsi Polzelo.

Tekma med vodilno ekipo lige Telemach iz Domžal in šestkratnim zaporednim prvakom pokala Slovenije ni bila privlačna za ljubitelje atraktivne košarke, a toliko bolj za tiste, ki ljubijo napete in izenačene obračune. Helios je narekoval ritem igre tri četrtine tekme, v zadnjih desetih minutah pa so varovanci trenerja Zmaga Sagadina povsem odpovedali in zmago prepustili Ljubljančanom.

Ti so se v ospredje prebili šele dobre tri minute pred koncem tekme, potem ko so Domžalčani v sedmih minutah zadnje četrtine dosegli vsega dve točki. Z delnim izidom 10:0 po trojki Nebojše Joksimoviča so povedli s 54:49 in prednost suvereno zadržali do konca.

S 17 točkami in 11 skoki je pri zmagovalcih izstopal Alen Omić, na drugi strani pa je največ točk dosegel Djordje Majstorović (12).

* Dvorana Tabor, gledalcev 700, sodniki: Lovšin, Jeršan (oba Ljubljana), Vučković (Maribor).
* Union Olimpija: Jackson 1 (1:2), Rupnik 2 (2:4), Joksimovič 7 (1:2), Salin 7 (4:6), Murić 10 (2:2), Gailius 9 (1:5), Vladović 1 (1:2), Omić 17 (3:6), Drobnjak 3, Stepheson 2 (0:2).
* Helios: Marić 4, Mlakar 3, Mahkovic 6, Rebec 10 (2:2), Majstorović 12 (2:2), Radulović 2, Morina 5, Hrovat 2 (2:2), Boltić 8 (0:2), Vončina 5.
* Prosti meti: Union Olimpija 15:31, Helios 6:8.
* Met za tri točke: Union Olimpija 4:15 (Joksimovič 2, Salin, Drobnjak), Helios 5:22 (Rebec 2, Mlakar, Vončina, Morina).
* Osebne napake: Union Olimpija 18, Helios 30.
* Pet osebnih: /.

Estrada

SanjskaPoroka-clanek-svet
Last minute Sanjska poroka

Glasovanje: Kdo si zasluži 'Last minute Sanjsko poroko'?

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika