Košarka

Zmagi Belgije in Litve na EP

6. 9. 2013, 21.02
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52

Belgija je v tretjem krogu prvega dela evropskega prvenstva v košarki v Ljubljani v predtekmovalni skupini A premagala Veliko Britanijo s 76:71, v skupini B na Jesenicah pa je Litva ugnala Latvijo s 67:59. Ob 21. uri bo v skupini B še tekma med Francijo in Izraelom, v skupini A pa dvoboj Makedonije in Srbije.

Arsen Peric

V prvih tekmah tretjega kroga so Ukrajinci v skupini A v Ljubljani premagali Nemčijo z 88:83 in se s tretjo zaporedno zmago kot prva ekipa prvenstva praktično že uvrstili v drugi del, na Jesenicah pa je Bosna in Hercegovina s 76:70 ugnala Črno goro in dosegla prvo zmago.

Tekma med Belgijo in Veliko Britanijo je bila dolgo izenačena. Čeprav sta si ekipi občasno priigrali nekaj točk prednosti, pa je bilo štiri minute in 40 sekund pred zadnjim piskom sirene 64:64. Sledile pa so minute belgijskih košarkarjev in delni izid 6:1. Po njem so minuto in 54 pred koncem povedli s 70:65 in to, sicer skromno prednost, obdržali do konca. Sacha Massot je bil s 15 točkami najboljši strelec zmagovalcev.

Latvija je po nekoliko presenetljivih uvodnih zmagah na tretji tekmi EP doživela prvi poraz na večji del dokaj enakovrednem dvoboju. Po izenačenju na 45:45 je sledil niz sedmih zaporednih točk Litve. Latvija je partijo dokončno izgubila tri minute pred koncem, ko je še imela možnost, da bi se tekmecem vnovič približa, vendar je zapravila dva napada zapored. Litva je tako prednost štirih točk (56:52) v minuti igre povečala na devet (61:52), taka razlika pa je bila tudi pol minute pred koncem. Izkušeni litovski košarkarji so brez večjih težav neprivlačen dvoboj privedli do zanesljive zmage.

Slaba igra organizatorjev igre je Latviji onemogočila, da bi razvila učinkovitejšo igro za tretjo zmago. Tako centra Ronalds Freimanis in Kaspars Berzinš nista mogla pokazati vsega, kot na prejšnjih igrah, učinkovito pa se jima je zoperstavil tudi Jonas Valančiunas, ki je ob dobri obrambi pod obročem dosegel dvojni dvojček (11 točk, 10 skokov). Tako je Litva prišla do pomembne druge zmage in je ob enakem izkupičku točk svojo baltsko sosedo prehitela na lestvici.

Estrada

SanjskaPoroka-clanek-svet
Last minute Sanjska poroka

Glasovanje: Kdo si zasluži 'Last minute Sanjsko poroko'?

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika