Poljska - Češka 68:69

STA / J.P.
5. 9. 2013, 20.02
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52

Košarkarji Češke so v drugem krogu prvega dela evropskega prvenstva v Celju (skupina C) premagali Poljsko z 69:68 (12:25, 34:38, 50:49).

Grega Wernig/ Ekipa

Čehi so uvodno tekmo igrali proti Sloveniji, jo po napeti končnici izgubili, danes pa so po novem dramatičnem zaključku zabeležili prvo zmago. Čeprav je Čehom po prvi četrtini kazalo na nov poraz, pa so na koncu le slavili. Zmago jim je priigral Luboš Barton, ki je zadel met za tri točke štiri sekunde pred koncem tekme.

Poljski košarkarji so po uvodnih minutah, ko sta moštvi izmenično dosegali točke, napravili delni izid 10:0 in prvič na tekmi prišli do nekoliko višje prednosti (19:9). Razliko so v zaključku prve četrtine še povišali, dobili so jo s 25:12. Po 29:15 so Čehi dosegli šest zaporednih točk, a se Poljaki niso dali. Dve minuti in 38 sekund pred koncem prvega polčasa so se Čehi približali na sedem točk zaostanka (29:36), v nadaljevanju pa so prišli še bližje. Odbito žogo je z zabijanjem v zadnji sekundi druge četrtine v koš pospravil Jan Vesely in svoje moštvo približal Poljski na štiri točke zaostanka (34:38).

Košarkarji Češke so po dobrih treh minutah tretje četrtine izenačili na 40:40, poljski tekmeci pa z agresivno obrambo niso prepustili vodstva. Dve minuti in pol pred koncem predzadnje četrtine je zadel Tomaš Satoransky in Češka je bila v vodstvu (46:45), prednosti ene točke pa do konca četrtine niso več zapravili. Čehi so v nadaljevanju izkoriščali ponujene priložnosti, po dobrih štirih minutah četrte četrtine pa vodili z 58:53. Ob glasnem navijanju skupine poljskih navijačev, so njihovi igralci prišli do delnega izida 13:0 in vodstva z 66:58. V zadnjih sekundah so se Čehi znova približali (66:67), štiri sekunde pred iztekom igralnega časa pa je za tri točke zadel Luboš Barton in Čehom priigral prvo zmago na eurobasketu.

* Arena Celje, gledalcev 2000, sodniki: Obradović (BiH), Cici (Albanija), Dodds (Velika Britanija).

* Poljska: Kelati 20, Lampe 14 (1:2), Ponitka 4 (0:3), Ignerski 17 (2:2), Waczynski 9 (0:1), Gortat 5 (1:2), Hrycaniuk 2 (2:2), Koszarek 7 (2:2).

* Češka: Benda 6, Pumprla 8 (2:2), Hruban 5 (1:1), Satoransky 10 (2:4), Welsch 7 (1:2), Barton 10, Vesely 23 (5:6).

* Prosti meti: Poljska 8:14, Češka 11:15.

* Met za tri točke: Poljska 6:17 (Ignerski 3, Lampe, Waczynski, Koszarek), Češka 2:11 (Barton 2).

* Osebne napake: Poljska 15, Češka 15

* Pet osebnih: /.

Estrada

SanjskaPoroka-clanek-svet
Last minute Sanjska poroka

Glasovanje: Kdo si zasluži 'Last minute Sanjsko poroko'?

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika