Angleži v 90 minuti strli srca Nizozemcev

S.R.
10. 7. 2024, 22.14
Posodobljeno: 10. 7. 2024, 22.58

Prvi polčas drugega polfinala na evropskem prvenstvu v Nemčiji je postregel s številnimi priložnostmi in dvema goloma. Izid je bil izenačen do 90 minute, ko je Anglijo v vodstvo popeljal Ollie Watkins.

Harry Kane je izenačil z bele točke.

Za drugo vstopnico za finale evropskega prvenstva se v Dortmundu borita Nizozemska in Anglija. V prvem polčasu sta padla dva gola, ob tem pa sta se zatresli tudi prečka in vratnica. Nizozemci so po napaki angleškega vezista Declana Ricea hitro povedli. Z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora je Jordana Pickforda, ki brani angleška vrata, premagal Xavi Simons. A je šok Angleže kvečjemu prebudil. V preostanku polčasa so bili precej boljši nasprotnik, že v 18. minuti pa so prek Harryja Kana prišli do izenačenja. Zadel je z bele točke.

Za vodstvo Nizozemske je poskrbel Xavi Simons.

Kar zadeva strele v okvir vrat, je bilo razmerje 3:1 v korist Angležev, ki so imeli v zanimivem polčasu žogo precej več časa v svoji posesti. Nizozemska je v 30. minuti po podaji s kota sicer stresla prečko, Angležem pa je vodstvo nekaj minut pozneje preprečila vratnica.

Nizozemci so nato drugi polčas začeli bolje. Vzpostavili so ravnovesje, gledalci pa so videli malo priložnosti. Kazalo je že, da nobena ekipa ne bo uspela streti nasprotnika, nato je v 90 minuti angleški napadalec Ollie Watkins iz težkega položaja našel vrzel v nizozemskem golu in Anglijo popeljal v finale.

Anglija se bo v nedeljo zvečer v Berlinu pomerila s Španijo, ki je v torek z 2:1 premagala Francijo.