"Čutim in vidim, da nekaj ni v redu na Zahodnem Balkanu," je dejal Vučić in dodal, da se prvič boji za stabilnost regije. "Ne potrebujemo nemirov niti iskre, ki bi lahko zanetila ogenj, na primer v BiH ali kjer drugje," je opozoril.
Izrazil je upanje, da bo makedonski narod premagal težave, v katerih se je znašel, in izšel iz krize. "Ne bomo sodelovali v nobenih demonstracijah niti se vmešavali v notranje zadeve nobene naše sosede," je zagotovil po poročanju srbske tiskovne agencije Tanjug.
Tudi avstrijski zunanji minister Sebastian Kurz je izrazil zaskrbljenost zaradi krize v Makedoniji. "Vidimo, da pomanjkanje evropske perspektive ni dobro za stabilnost Makedonije kot tudi regije," je poudaril in se zahvalil Srbiji za konstruktivno vlogo, ki jo igra v regiji.
Zaskrbljenost nad razmerami v Makedoniji je izrazila tudi hrvaška zunanja ministrica Vesna Pusić. "Menimo, da je to najobčutljivejša točka v celi regiji. Menimo, da se političnih razlik ne sme potiskati v smeri etničnih sporov in etničnih razlik, ker kadar se na Balkanu politične razlike spremenijo v etnične, ima to vedno nepredvidljive, destabilizirajoče in potencialno zelo nevarne posledice," je izjavila Pusićeva pred zasedanjem zunanjih ministrov EU v Bruslju.
V Skopju medtem poteka sestanek štirih največjih makedonskih političnih strank. Vodja vladajoče VMRO-DPMNE in premier Nikola Gruevski, vodja opozicijske SDSM Zoran Zaev, Ali Ahmeti iz koalicijske Demokratske unije za integracijo (DUI) in vodja Demokratske stranke Albancev (DPA) Menduh Thaci skušajo za okroglo mizo obnoviti politični dialog in zmanjšati politične napetosti v državi. Na sestanku sodelujeta tudi ameriški veleposlanik Jess Baily in vodja delegacije EU Aivo Orav.
Makedonska prestolnica pa se pripravlja na večerni shod v podporo vladi po nedeljskem protivladnem protestu, ki se ga je udeležilo več 10.000 ljudi. Glavna ulica skozi središče mesta je še vedno zaprta za promet, vladno poslopje, pred katerim se je utaborilo več sto nasprotnikov vlade, pa varujejo okrepljene policijske enote.